Mobilya Dekorasyon

Dekoratif Bulut Yapımı 2021 – Ev Düzenleme

Dekoratif Bulut Yapımı 2021 – Ev Düzenleme

Evinizin duvarını fazla bir çaba harcamadan renklendirmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Özellikle çocuk odasında kullanabileceğiniz bulut dekoruyla çocuklarınızın kalbini kazanacaksınız.

Bulut Dekor

dekoratif-bulut-yapimi-9

Yağmur yağıyormuş hissi yaratan bu bulut dekorasyonu oldukça kolay hazırlanabilen bir özelliğe sahip. El becerinize biraz olsun güveniyorsanız bu dekoratif objeyi kısa süre içinde ortaya çıkarabilirsiniz.

Yağmur Mu Yağıyor?

dekoratif-bulut-yapimi-1

Duvarınızda yağmur yağıyormuş gibi bir görüntü yaratmak için bu obje tam aradığınız ürün. Bulutun püsküllerinin istediğiniz etkiyi yaratması için duvarınızdan farklı renklerde olmasına özen göstermelisiniz.

Bulut Yapımı

dekoratif-bulut-yapimi-2

Duvara asabileceğiniz bir bulut yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler beyaz kumaş, renkli el işi kâğıdı, kalem, makas, misina, siyah dikiş ipi, iğne, elyaf ve püskülleri yapmak için
kullanacağınız renkli ipler.

Hadi Başlayalım

dekoratif-bulut-yapimi-3

Bulut şeklini ortaya çıkarabilmek için önce renkli elişi kâğıdının üzerine bulut şeklini çizmelisiniz. Düzgünce kestikten sonra bu kâğıdı beyaz kumaşın üzerine koyarak kalem yardımıyla kumaşın üzerine bulut şeklini çizin ve makas yardımıyla bulutun önünü ve arkasını oluşturmak için iki parça halinde kesin.

Bulutun Gözleri

dekoratif-bulut-yapimi-4

Buluta daha sevimli bir görüntü katmak için gözlerini yapmaya başlayacağız. Bulutumuz uyuyor olduğu için gözlerini kapalı şekilde kalemle çizeceğiz. Sonrasında ise siyah dikiş ipi ve iğne yardımıyla gözkapağını oluşturacağız.

Bulutun Kirpikleri

dekoratif-bulut-yapimi-5

Gözkapağı olur da kirpik olmaz mı hiç? Yine siyah ip yardımıyla kirpikleri de oluşturduktan sonra bulutun iki parçasını altta biraz boşluk kalacak şekilde görselimizdeki gibi dikmemiz
gerekiyor.

Elyaf Kullanımı

dekoratif-bulut-yapimi-6

Bulutunuzun biraz tombul görünmesi için alt kısmında bıraktığınız boşluktan biraz elyaf doldurun ve daha sonra bu boşluğu da dikerek kapatın. Şimdi sıra püskül yapımına geldi. Püskülleri yapmak için resimde görüldüğü gibi bir miktar ipi dört parmağınızın çevresine dolayın.

Püskül Yapımı

dekoratif-bulut-yapimi-7

Parmaklarınızın etrafına doladığınız ipi üst kısmından bağlayın ve alt kısmını makas yardımıyla kesin.

Püskülleri Takalım

dekoratif-bulut-yapimi-8

Görseldeki gibi bir püskülü ortaya çıkardıktan sonra misina ile ucundan tutturup buluta asacak hale getiriyoruz. Tüm püskülleri oluşturduktan sonra takma aşamasına geçebilirsiniz.

Bulutumuz Kullanıma Hazır

dekoratif-bulut-yapimi-9

Tüm çabalarınız sonucu ortaya işte böyle bir bulut çıkacak. Çocuğunuzun odasına asarak onu çok mutlu edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.