Mobilya Dekorasyon

Dekoratif Motiflerle Ev Süsleme 2021

04.11.2021
34
Dekoratif Motiflerle Ev Süsleme 2021

Duvar kağıdı yaptırmanın maliyetli olacağını düşünüyorsanız, ekonomik çözümlerle duvarlarda, zeminde ve tavanda dekoratif motifler oluşturabilirsiniz. Duvarlarınızda etnik ve klasik tarzda bir görünüm yaratmak için tek çareniz duvar kağıdı değil. Karton kağıtlar üzerinde yapacağınız işlemler ile oluşturacağınız şekilleri zemine, duvara ya da tavana tutarak üzerini boyadığınızda, altında görmek istediğiniz motifleri oluşturacaksınız.

boya-ile-duvar-susleme

Bu gördüğünüz resimdeki duvar dekorasyonu her ne kadar duvar kağıdı ile yapılmış gibi görünse de, aslında boya ile yapıldı. Bej renkli duvarlarınızı biraz renklendirmek istiyorsanız, mor ve beyaz renkli boyalara ihtiyacınız olacak. Bununla beraber kartonu da resimdeki şekiller gibi boşluklar bırakacak şekilde kestikten sonra duvara tutup, üzerinden de fırça boya  ya da sünger ile geçtiğinizde, duvarınızda etnik motifler yaratabilirsiniz.

boya-ile-zemin-susleme

Parkelerinizden sıkıldınız mı? Bu durumda onları yenileri ile değiştirmek hem yorucu hem de maliyetli olabilir. Onun yerine deneyebileceğiniz farklı bir önerimiz var. Resimde gördüğünüz gibi çiçek elde edecek şekilde kestiğiniz kartonu, zemine tuttuktan sonra arada kalan kısmı boyayarak, zemininizde çiçek motifleri yaratın. Tabi bunu yaparken, her motif arası mesafeyi iyi ayarlamak görünümün şıklığı açısından önemli.

boya-ile-zemin-susleme

Bittiğinde boya bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece yeni bir parke ya da halıya ihtiyaç duymadan da, üstelik oldukça ekonomik bir çözümle mekanın zeminini yenileyebilir, hareketlendirebilirsiniz.

boya-ile-duvar-susleme-2

Yine bir duvar süsleme çalışması. Elektrik düğmelerinin olduğu bölümlere farklı bir görünüm kazandırmak isterseniz, yine yukarıdaki çalışmaları uygulayarak boya ve karton ya da cam malzemeler ile duvarlarınızda motifler oluşturabilirsiniz. Tabi bu tarz bir çalışma ince işçilik istediğinden, öncesinde biraz pratik yapmanızı öneriyoruz.

boya-ile-zemin-susleme-2

Bu da farklı bir zemin çalışması. Odanızın zeminindeki tek renk parke ya da fayansları değiştirmek yerine, bu tarz ekonomik ve dekoratif seçenekler ile onları yenileyebilirsiniz.

boya-ile-duvar-susleme-3

Zaten bu tarz uygulamalar için özel desenli ve şekilli malzemeler de bulunuyor; bunun için Praktiker ve Bauhaus gibi yapı marketleri ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.