Dikdörtgen Oda Nasıl Döşenir

Dikdörtgen Oda Nasıl Döşenir
12 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Dikdörtgen oda nasıl döşenir denildiğinde bilmemiz gerekenler arasında ortama canlılık kazandıran alanı da geniş kılan vesizlere zaman tasarrufu sağlayacak tasarımlara ve fikirlere yer verilmektedir.

Dikdörtgen salonlarda tren görünümünden

Bu şekilde olması istenilen en vazgeçilmez modellerdendir. Dar salon nasıl döşenir ve eşyaları tren görünümünde dizmek sizlere bu modeli vermektedir. Bu tarzlarda dekorların ve hataları olmayan dikdörtgen salonlar sizlere hata yaratabilmektedir. L tarzında olması ise berjerli takımların sunulmasıyla olmaktadır.

Dikdörtgen salonlarda genellikle kısa kenarlar

Dikdörtgen oda nasıl döşenir, berjerler kullanılmakta olup üçlü koltukların ve uzun kenarlara yerleştirilmektedir. Fakat dikdörtgen şeklinde olması en uygun olacak şekillerde ve geniş yer kaplamayan L tarzı koltuklarla ve takımları ile seçimler en iyi bir şekilde yapılmaktadır.

Dikdörtgen salonlarda oturma grubu

Bu grubun kurulduktan sonra yemek odasın geçilmektedir. Dikdörtgen salon nasıl döşenir mutfağa yakın olması tercih edilmektedir. Yemek odasına dikdörtgen bir yemek masası ortamı zenginleştirmektedir. Kenarlarının oval olması ile ortama işlevlik kazandırmaktadır.

Dikdörtgen salonlarda aslında bir derinlik

Dikdörtgen salonlarda aslında bir derinlik salonun enine dikkat edilmelidir. Dar uzun salon nasıl döşenir en de biraz darlık varsa derinlik kaybolmaktadır. Böylece yere ise kullanılması gereken en önemli olan aksesuar ise ayna olmaktadır. Uzunca bir kenarı olan ve yemek masasına konsol ve üzeri oturma odası kısımlarına üç koltuk ve üzerine konularak aynaya ve dışında olan güneş ışığının etkisi ile odaya darlığını ve kare oluşunu yakından göstermektedir.

Sehpalar dikdörtgen salonların en kullanışlı üniteleri

Sehpalar dikdörtgen salonların en kullanışlı üniteleri olmakla beraber salonlara en iyi ve kullanışlı elips sehpalar denmektedir. Sehpa ve alt kısımları ile daha küçük parçalar çıkabilmektedir

Dikdörtgen salonlarda genellikle bir yemek odası

Böyle kısımlara ve oturma odalarına her şekilde iki ayrı olanaklar sağlanmaktadır.  Dikdörtgen oda nasıl döşenir önce halı ve daha sonra mekâna nasıl hava kattığına bakılmalıdır. Fakat halı kullanılırken eğer sevmediğiniz kısımları varsa iki bölümünde kapsayacak bir kilimin olması da yeterli olacaktır.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git