Mobilya Dekorasyon

Dikdörtgen Salon Nasıl Yerleştirilir?

18.09.2019
135
Dikdörtgen Salon Nasıl Yerleştirilir?

Farklı ev dekorasyon örnekleri ele alınarak, dikdörtgen salonlar hem kullanışlı hale gelebilir hem de güzel bir görünüme sahip olabilir. Özellikle ele alınacak farklı dikdörtgen salon dekorasyonları sayesinde, estetik ve havadar bir görünüm oluşturmak mümkün. Öncelikle ince uzun salonlar için insanların rahatlıkla geçebilecekleri bir alan yaratılmalıdır.

Seçim yapılacak olan oturma grupları, masa ve sehpa ile diğer eşyalar zikzak çizmeye gerek kalmadan rahatlıkla dolaşım şansı vermelidir. Yani alan her zaman akıcı ve rahatlıkla geçiş imkanı sağlayan bir yolla, rahat bir yürüyüş alanı oluşturulabilir.

Farklı Ev Dekorasyon Örnekleri

Farklı Ev Dekorasyon Örnekleri

Dikdörtgen Salonlar Nasıl Dekore Edilir?

Salon nasıl dekor edilir belki de evler için en merak edilen sorular arasında gelmektedir. Özellikle söz konusu dikdörtgen salonlar olduğunda eşyaların doğru yerleşimi büyük öneme sahiptir. Ferah ve estetik bir alan oluşturabilmek içinse eşyaları duvara dayamak yerine, biraz daha boşluk bırakarak değişik eşya çeşitlerinin farklı yerlere yaymak gerekir. Tabii bunu sağlarken mutlaka hareket alanı bırakılmalı ve eşyaların dizaynı düzgün bir görünüm oluşturmalıdır.

Salon Nasıl Dekore Edilir?

Salon Nasıl Dekore Edilir?

Göz yormayacak bir düzen yakalanması dikdörtgen salonlar için büyük öneme sahip. Özellikle mobilya grupları duvara yaslandığında görsel açıdan hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar. Aynı zamanda orta alan çok fazla açıklık verir ve bu da göze hoş gelmez.

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük salon dekorasyonu nasıl yapılır merak ediyorsanız heme söyleyelim; aslına bakılırsa oldukça kolaydır. Öncelik olarak ele alınması gereken koltuk takımlarıdır. Genelde küçük alanlarda daha geniş bir mekan yaratmak için köşe koltuk takımları öne çıkar. Aynı zamanda farklı eşyalar için oval ya da yuvarlak ürünleri tercih etmek, daha estetik ve kullanışlı bir görünüm oluşturur. Küçük salon dekorasyonu konusunda ele alınması gereken en önemli husus renklerdir.

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutlaka salon içerisindeki tüm eşyaların rengi uyumlu olmalıdır. Ancak daha da önemlisi açık renkler tercih edilmelidir. Böylece alan daha geniş bir etki yaratma hissine sahip olur. Diğer yandan ev dekorasyonu ürün çeşitlerini kullanarak salonları tamamlayabilir; daha ferah, gerçek bir salon etkisi yaratabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.