Mobilya Dekorasyon

Dinlenmeye yardımcı yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? Odanızı ferahlatın!

Yatak odası; günün stresini attığımız, dinlendiğimiz evde en çok kullandığımız odalardan biridir. Bu yüzden yatak odası kavramını biraz …

Dinlenmeye yardımcı yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? Odanızı ferahlatın!

Yatak odası; günün stresini attığımız, dinlendiğimiz evde en çok kullandığımız odalardan biridir. Bu yüzden yatak odası kavramını biraz açtık ve huzuru tam anlamıyla yatak odasında bulmak için Elmaelma.com olarak bazı önerilerde bulunduk. Yatak odanızı ferah ve pratik bir şekilde dekore etmek için derlediğimiz öneriler aynı zamanda psikolojik olarak olumlu yönde etkiliyor! Hadi gelin hep beraber yatak odasını ferah gösterecek dekorasyon tüyolarına göz atalım!

Az Eşya Çok Huzur!

Genellikle birçoğumuzun mantığında yer edinen durumlardan biri de yatak odasını depo olarak görmektir. Ancak yatak odasının bizlere huzur sağlaması diğer odalarda görünmesini istemediğimiz eşyaları depo olarak attığımız yatak odası kişiye huzur vermek yerine daha çok bunaltıcı ve sıkıcı bir ortam oluşturur. Bu yüzden yatak odası sloganımız ‘az eşya çok huzur’ diyoruz ve yatak odasında ihtiyaç duymadığınız fazla eşyayı çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Halı belki herkesin tercih ettiği bir aksesuar olmayabilir ancak geneli düşünecek olursak ”Halısız oda mı olurmuş canım” diyerek halı kullanmayı sevenler için halı seçerken olabildiğince yumuşak olmasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Yatağa giderken yere bastığınızda ayakları yumuşak bir halıya basmak sizi daha huzurlu ve sakin hissetmenize yardımcı olacaktır.

Yatak Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

Duvar rengi deyip geçmeyin! Renkler hayatımızda önemli bir yere sahip olamakla beraber her ne kadar çok fazla üstüne düşmesek bile bilinçaltımızda yer edinen ve ruh halini olumlu ve olumsuz yönde etkilemede büyük bir payı bulunuyor. Günün yorgunluğunu atarken sizi rahatlatacak en önemli konulardan biri de duvar rengidir. Yatak odanızın duvar rengi olarak açık tonları seçmenizi öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.