Mobilya Dekorasyon

El İşi Kağıdından Çiçek Demeti Yapımı 2021

El İşi Kağıdından Çiçek Demeti Yapımı 2021

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-

El işi kağıtlarından sevdiklerinize güzel sürprizler hazırlamaya ne dersiniz? Sevgilinize aldığınız hediyenin yanında el emeğinizin olduğu bir hediye vermek isterseniz, el işi kağıdından çiçek demeti yapabilirsiniz. Pembe renkli A4 kağıtlar da işinizi görecek. İhtiyacınız olan malzemelere gelince;

  • bol miktarda pembe renkli kağıt
  • 4-5 adet ataç

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-2

İlk olarak elinizdeki pembe renkli kağıdı bir alttan bir üstten olacak şekilde katlayıp mektup haline getirin. Daha sonra katladığınız kağıdı bu kez de ince şeritler oluşturmak için enlemesine katlayın. Daha sonra kağıdı yeniden açın. İnce küçük kareler elde ettiğinizi göreceksiniz.

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-3

Açtığınız kağıdın iki alt ve iki üst köşesinden hafifçe katlayın ve kağıdı yeniden ikiye katlayın. Sonrasında köşelerini yeniden kıvırın ve sonunda çember bir şeklinde bir kağıt elde edin.

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-4

Katladığınız kağıdın bir tarafını yukarı doğru kaldırın. Kağıdı orta kısmından yan tarafa doğru açın. Daha sonra 3,4,5 ve 6. resimlerdeki adımları resimdeki gibi uygulayın.

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-5

Bu kez de kağıdı tekrar açıp kenarlarını ters tarafa doğru kıvırın ve üçgen oluşturacak şekilde ikiye katlayıp üst kısmındaki kağıdı katlayın. Üçgeni yan tarafa doğru katlayın. Üçgenin üst kısmındaki kağıdı yeniden kıvırın.

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-6

Kağıdın kenarlarını yeniden açın ve bu kez 2. resimdeki şekli elde edecek şekilde yan taraflarını katlayın.Daha sonra 6. ve 7. resimdeki adımları uygulayın.

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-7

Açtığınız kağıdı 1. resimdeki gibi katlayıp uçak yapacakmış gibi kenarlarını da katlayın. Daha sonra katladığınız kısımları yapıştırıcı ile yapıştırın. Kalan kısımlarını ataç ile tutturun.

el-isi-kagidindan-cicek-demeti-yapimi-8

Ataç ile tutturduktan sonra kağıdın orta kısmını açın. Ataçları çıkartıp kağıdın kenarlarını yeniden içeri doğru kıvırın. İçeri doğru ittiğiniz kısımları ortada birleştirip yapıştırıcı ile yapıştırın. Daha sonra ince uçlu bir kalem ile kağıdın iç kısmını kenarlara doğru itip düzeltin. Aynı işlemi, buket elde edecek kadar çiçek elde edene kadar uygulayın ve kağıtlara pipet yapıştırarak bir araya getirin ve elde ettiğiniz buketi gramafon kağıdı ile sararak renkli bir çiçek demeti elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.