Mobilya Dekorasyon

Evde Kendin Yap Projeleri

12.08.2019
226
Evde Kendin Yap Projeleri

Evinizin dekorunu artık farklılaştırmak istiyorsanız ve her şeyi değiştirecek bütçeniz yoksa kendiniz eşyalarınızı farklılaştırabilirsiniz. Evde kendin yap projeleri ile istediğinizi uygulayarak kolay ve ücretsiz bir biçimde farklı dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Bunun için adım adım ilerlemeniz gerekmektedir. İlk başta evinizdeki eşyalardan kurtulun. Daha sonra evinizdeki gerekli eşyaları kendiniz yapın.

Fazla Eşyalarınızdan Kurtulun

Öncelikle evinizde kullanmadığınız uzun süre yüzüne bakmadığınız eşyalarınızın farkına varın ve onları çıkarın. Fazla dolu olan bir evde dekorasyon anlamında ne yapacağınızın da farkında olamazsınız. Dolu olan bir vitrin için oraya bir süs eşyası da yerleştirmek aklınıza gelmez. Gelse de çok kalabalık güzel olmayan, göz yoran bir ortam oluşturur. O yüzden olabildiğince duvarlarınızı masaların üstünü vitrininizi sadeleştirin. Yerlerde de birçok süs eşyanız varsa kaldırın. Ne kadar çok sadeleştirebiliyorsanız o kadar çok rahat ve ferah bir ortam oluşturarak kendin yap fikirlerine yer açmış olursunuz.

Fazla Eşyalarınızdan Kurtulun

Fazla Eşyalarınızdan Kurtulun

Evinize Gerekli Eşyaları Kendiniz Yapın

Daha sonra evinizde neye ihtiyacınız var ona karar verin. Ev yapımı ev süsleri için sonra ayrıntılı bir şekilde düşünebilirsiniz. Örneğin çalışma masanızda bir kalemliğe mi ihtiyacınız var yoksa mutfağınızda çatal bıçak koyacağınız bir yere mi ihtiyacınız var ya da güzel bardaklarınızı asacağınız şık duracak ve yer kaplamamasını sağlayacağınız yere mi ihtiyacınız var. Evinize şöyle bir göz gezdirin ve eksiklikleri belirleyin.

Kolay Evde Yapılan Süsler

Kolay evde yapılan süsler için sizin ihtiyacınıza göre yapabilirsiniz. Mesela yatak odanızda aynaya her zaman ihtiyaç olmuştur. Sizde bir ayna alın ve bunu farklılaştırın. Kenarlarına deniz kabukları yapıştırabilir ve öyle asabilirsiniz. Böylece farklı bir dekorasyon elde etmiş olursunuz. Masanızda bir kalem kutuya ihtiyacınız varsa kullanmadığınız ayırdığınız eşyaların içinde klavye tuşları dikkatinizi çektiyse onu alabilirsiniz. Kalem kutunuzu bir kartondan da bir tenekeden de yapabilirsiniz. Klavyenizin tuşlarını üzerine sararak farklı bir kalem kutu oluşturabilirsiniz. Ya da banyonuzda takım olarak banyo seti oldukça hoş görünecektir. Evde yapılan pratik ev süsleri ile evinize farklı bir bakış getirebilirsiniz.

Banyo Seti

Banyo Seti

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.