Mobilya Dekorasyon

Evde Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler Neler?

11.10.2021
108
Evde Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler Neler?

Ev dekorasyonunu tamamladığımızda uzun yıllar kullanacağımızı düşünürsek, dekorasyonda renk seçimi her zaman en önemli konulardan biridir. Bu yüzden sizlere yardımcı olmak adına bu yazımızda en popüler ve bizim de beğendiğimiz renklerden biri olan pudra rengi ev dekorasyonu ve somon rengi hangi renkle kombinlenir sorularınıza yanıt arayacağız.

Evde yumuşak, sakin ve huzur veren bir renk arayışı içindeyseniz pudra rengi kesinlikle evde yer vermeniz gereken bir renk tonu.

Şık ve sakin görünüm sunan pudra pembe dekorasyon içerisinde başta salon, kız çocuk odası, yatak odası içinde ortamda  soft ve romantik tema oluşturmak adına ideal bir renk seçimi olacaktır.

Pudra renginin, diğer bir adıyla toz pembenin ev içerisinde bu kadar sık yer alması nedeniyle dekorasyonda pudra rengi kullanımı ile ilgili öneriler ve bir kısım ipuçları hazırladık.

Aynı zamanda pudra rengine uyan renkler, pudra rengi ev dekorasyonu, mobilya kombinleri, pudra duvar boyası ve mobilya-perde uyumu hakkında bir çok detaylı bilgiyi alt başlıklarımızda ve link yönlendirmelerimizde bulabilirsiniz.

Pudra Rengi İle Haki Yeşil Uyumuna bir örnek

Pudra Rengi İle Haki Yeşil Uyumuna bir örnek

Pudra Rengi

Pudra rengi yani diğer bir adı ile toz pembe tonları hem salon hemde yatak odasında zarif bir etki yaratabileceğiniz bir renk, özellikle country tarzı dekorasyon meraklıları için evin her alanında sıkça kullanılan bir renk.

Pudra rengi ile uyumlu renkler hakkında detaylara geçmeden önce pudra pembe hangi renk? sorusuna açıklık getirelim.

Pudra rengi, kırmızı ve beyazın karışımı olan pembe ile ten rengi arasında bir renk tonudur.

Genellikle feminen stillerin ağır bastığı ortamlarda kullanılıyor ve  bunun dışında romantik bir atmosfer oluşturma amacıyla da mekanlarda sıklıkla tercih ediliyor.

Bu rengin aynı zamanda somon, şeftali ve pembeye yakın bir çok farklı tonu bulunur.

Diğer bir özelliği ise mekanda sakin ve huzurlu bir görünüm yaratmasıdır, bu anlamda pudra rengi mobilyalarda, aksesuar seçimlerinde, zeminde yada duvarda evde rahat bir görünüm yaratabilecek bir renk tonudur.

Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler Neler?

Aslında bir çok farklı renk tonu ile rahatça tamamlanabilen bir renk olmasına karşın, dekorasyonda pudra rengine uyan renk tonları merak konusu oluyor sürekli. Takipçilerimizin merak ettiği renk kombinleri arasında pudra pembe ile uyumlu renkler neler sorusu bir çok kez sorulan bir soru, bu yüzden bu rengi tamamlayabileceğiniz ve şık bir görünüm elde edebileceğiniz renklerden bahsedeceğiz şimdi.

İlginizi Çekebilir : Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Fikirleri

Pudra pembe rengi evde bir çok farklı renk tonu ile kullanabilir, özellikle risk almak istemeyenler için bu rengi başta beyaz olmak üzere, açık bej rengi, krem rengi, fildişi, gri tonları, altın ve gümüş tonları ve siyah ile beraber kullanılabilir. Siyah dışında saydığımız diğer renk tonları ile pudra pembe ile risksiz şekilde zarif ve huzurlu bir ortam görünümü elde edebilirsiniz.

Siyah ile tercih edilen mekanlarda siyahın her zamanki baskınlığı öne çıkacağından mekanda pudra pembe ile  yaratılmak istenilen romantik etki büyük ölçüde azalacaktır. Ancak ortamda duvarda, zeminde yada mobilyalarda beyaz renk baskın ise toz pembe rengi bu alanda daha rahat ve zarif bir etki yaratacaktır, beyaz ile uyumu son derece etkileyici ve şık bir etki yaratır.

Alternatif renkler neler ?

Beyaz ve krem tonları ile zahmetsiz bir şıklık sağlayabileceğimizden bahsettik, peki bu tonlar dışında başka hangi renkler evde pudra rengi ile uyumlu ? Hatırlayacağınız gibi toz pembe rengi yani pudra renginin farklı tonları olduğundan bahsetmiştik, somon ve şeftali ayrıca pembe tonları.

Elinizdeki pudra pembe tonu özellikle şeftaliye yakınsa mümkün olduğu kadar mekanda gümüş ve altın tonlarına yer verebilirsiniz. Altın ve gümüş tonları ile mekanda daha zengin ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu renklere alternatif olarak yine pudra pembenin tonuna uygun turuncu, yeşil tonları ( özellikle mint yeşili), somon rengi ve bej tonları ile tamamlanabilir.

Evinizde kullanacağınız pudra renginin tonu daha çok pembeye yakında mekanda odak noktası haline gelen iddalı renkler tercih edilebilir, bunlar lacivert, mavi, hardal rengi, mor tonları olabilir. Eğer mekana renk katmak aynı zamanda ferahlık etkisi ağır basan bir görünüm istiyorsanız pudra pembe ile mint yeşili ikilisini mutlaka denemenizi öneririz. Aynı şekilde toz pembenin ortamda sönük kaldığını düşünüyorsanız ve zarif çizgiler ağır bassın diyorsanız mutlaka gümüş rengi , gri tonları, ve altın rengi detayları öne çıkarmanızı öneriyoruz.

Somon Rengi Hangi Renkle Kombinlenir ?

Somon Rengi Hangi Renkle Kombinlenir

Somon Rengi Hangi Renkle Kombinlenir

Renkleri birbiriyle kombinlemek oldukça zor olsa da iki temel tercih yapmamız bizi sonuca götürecektir. Ya birbirine yakın renk tonları ile soft bir görüntü elde edebiliriz veya zıt renkler seçerek güzel bir kontrast elde edebiliriz. Terchiniz ilk seçenekse şayet; Somon rengi, genel olarak pudra pembesine yakın bir renktir ve birlikte kullanıldığında çok hoş görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca dekorasyonda somon rengi ve gri birbiri ile uyumlu renklerdir. Ancak zıt renkler tercih edecekseniz, yeşil tonları ile somon rengi birbiriyle oldukça uyumlu görünecektir.

FOTO GALERİ / Evde Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler Neler?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.