Evdeki Kirişler Nasıl Değerlendirilir?

Evdeki Kirişler Nasıl Değerlendirilir?
19 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 249 kez okundu.

Binanın destek ve dayanağını sağlayan kolon ve kirişler bina için çok önemlidir. Kirişler, çatı ve bodrum katlarında görülmektedir. Çirkin bir görüntü sergilediklerinden, bu evlerde oturanlar için can sıkıcı bir durum oluşturuyorlar. Aile sakinleri, evdeki kirişler nasıl değerlendirilir çözümü ile odalarının daha güzel görünmesini sağlayabilirler.

1-Kirişleri Dekoratif Boyama

Kiriş olan odalarda tek renk boya kullanmayın. Odalarınız için açık renk boyalar seçin. Kirişler için de seçtiğiniz boyanın ya bir ton ya da iki ton koyusunu seçebilirisiniz. Eğer odanız bol ışık alıyorsa kirişler için pastel renkler seçebilirsiniz. Duvarlarınızı açık renk boyalarla boyayın. Kirişleri seçtiğiniz diğer renklerle boyayın. Daha estetik bir görünüm istiyorsanız; kirişlerin tavan ile duvar kesişim noktalarından tabana kadar bir hat belirleyerek kiriş renginde boyayabilirsiniz. Böylece odada geniş bir kemer oluşturmuş olursunuz.

2-Kirişleri Duvar Kâğıtları İle Kaplama

Tavanın daha estetik ve güzel görünmesi için duvar kâğıdı ile kaplanabilir. Mobilya ve duvar renginde veya renk uyumunda duvar kâğıtları, odayı daha derin ve ferah gösterecektir. Duvar kâğıtları ile kemer oluşturarak hem kirişlerde hem duvarda farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

3-Kirişleri Ahşap Kaplama

Maliyet olarak pahalı olsa da ahşap odaya farklı bir hava ve tarz katmaktadır. Kiriş ve köşeler ahşap ile kaplanarak, ahşap ev imajı kazandırılabilir. Bütçesi ahşap ürünlere yetmeyen aileler için evdeki kirişler nasıl değerlendirilir çözümü olarak poliüretan ve lamine ürünleri kullanabilirler. Burada önemli olan odadaki renk uyumunu iyi ayarlamaktır.

4-Kirişleri Asma Tavan Gibi Kullanma

Odada birden fazla kirişler varsa asma tavan yapılabilir. Ortası havuz gibi köşegen veya dairesel bir boşluk tavanın estetik görünmesini sağlayacaktır. Spot ışıkları ile hoş bir aydınlatma yapılabilir.

5-Kirişleri Dekore Edin

Hayal gücünüz yüksek ve becerikli biriyseniz evdeki kirişler nasıl değerlendirilir düşüncesi sizin için sorun olmayacaktır. Kirişlere motifler çizebilirsiniz. Kendi çizeceğiniz ya da hazır taslak alacağınız, kuş, kelebek veya çiçek motiflerini yapıştırıp boyayabilirsiniz. Kendi hazırladığınız dekoratif şekilleri, tabloları veya aile resimlerini asabilirsiniz. İki kirişin arasını raf olarak kullanabilirsiniz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git