Mobilya Dekorasyon

Farklı Olmaya Cesaret Edin: Duvarınızı Ön Plana Çıkarmanın 20 Harika Yolu 2021

Farklı Olmaya Cesaret Edin: Duvarınızı Ön Plana Çıkarmanın 20 Harika Yolu 2021

Duvarlarınızdan biri ön plana çıkarmak bir odayı bölmenin harika bir yoludur, aynı zamanda mimari yapıyı ortaya çıkarmaya ya da normal şartlarda sıradan olacak bir alanı sıradışı yapmanıza da yardımcı olur. Bu makale duvarlarınızı ön plana çıkarabileceğiniz 20 fikri size sunmak için hazırlandı – bazılarını kendi evinizde uygulayabilirsiniz, bazıları da size kendiniz için uygulayacağınız tasarımlar için ilham verebilir. Ama umuyoruz ki sizin için hangi duvarınen iyisi olduğuna ve hangi duvarı daha çok beğendiğinize karar vermek sizin için eğlenceli olur.

Yatağınızın Baş Kısmındaki Duvarı Değiştirin

blank

Yatak başının olduğu duvar, odanın sergilenmesi en olası duvarıdır, bu yüzden de bu duvarın rengini değiştirerek onu daha ilgi çekici bir hale getirmek eğlenceli bir fikir. Ayrıca biri eğlence mi dedi? Olması gerekenden büyük üç adet beyin de duvar sanatı olarak kullanılmış, evet lütfen!

Dünya Haritasıyla Duvarınızı Süsleyin

blank

Oh, dünya haritası, en sevdiğim. Özellikle de tam boyutlu duvar versiyonları. Ayrıca mamut büyüklüğünde bir dünya haritasının sergilenmek için bir duvarda kullanıldığı ve harika olmadığı bir durum düşünmek için de hayal gücümü zorlamama sebep oluyor. Gerçek? Gerçekten böyle bir durum yok!

Bir Duvarınızı Boydan Boya Değiştirin

Oda Boyu Vurgulanan Duvar

Odanızın bir alanını vurgulamak için yapabileceğiniz en güzel şey bir duvarı ön plana çıkarmaktır. Odanın alanından uzakta olan bir duvarı bunun için seçmek de “içeri gel ve rahatına bak” demenin bir diğer yolu olacaktır.

Modern Geometrik Desenlerle Duvarınızı Süsleyin

Modern Geometrik Desenlerle Vurgulanan Duvar

Geometrik olmasına rağmen kesinlik içermeyen bu duvar, eğlenceyi ve canlılığı evinizde yaşamak için mükemmel bir seçenek. Çocuk odaları, aile odaları hatta çamaşır odaları bile bu tarz bir duvar ile hareketlendirilebilir.

Tahta Paletlerle Duvarınızı Ön Plana Çıkarın

Tahta Paletlerle Vurgulanan Duvar

Tabi ki tahta paletleri evinizde sergilemek cesaret ister fakat eğer kırsal dekor sizin her zaman bir numaranızsa, bu konuda tahta paletler asla yenilmez. Derinlik, karakter, görsel çekicilik ve sıcaklık, bu tarz bir tahta paletle ve bu tarz bir duvarla sağlayabileceğiniz şeyler arasında.

Aydınlık Bir Odada Koyu Bir Duvar Oluşturun

blank

Normal şartlarda aydınlık olan bir odaya olgunluk ve varlık eklemek için koyu bir renkle duvarlarınızdan birini ön plana çıkarabilirsiniz. Dengeyi sağlamak için birkaç koyu renkte mobilya eklemeyi de göz önünde bulundurun.

Duvarınızda Taşlar Kullanın

blank

Oldukça zengin, sofistike ve rahatlatıcı. Taş gibi doğal dekorları bir alanda çirkin göstermek oldukça zordur, ayrıca bu taşla ön plana çıkarılan duvarın baş döndürücü olduğu da bir gerçek. Buradaki duvarın seçimi uzun ve dar denebilecek genişlikte- düz kesimli taşlarla harika bir seçim.

Ev Yapımı Duvar Kağıdıyla Duvarınızı Süsleyin

blank

Tabi ki bunun gibi bir fikir ciddi bir cilalama gerektirecektir ve kalıcı marker kalemlerden kullanmanız gerekecektir. Fakat sonuç gerçekten baş döndürücü ve çok kişisel. Ayrıca normal bir duvar kağıdına oranla, bütçenize çok daha uygun!

Duvarınızda Duvar Resmi Kullanın

Modern hallway. 3d render.

Bu fantastik fikir için söylenebilecek çok fazla şey yok, bunun yerine seçilmiş bir resmin sizinle konuşmasını tercih ederiz. Duvar resmiyle bir duvarı ön plana çıkarma fikri harika olduğu kadar çekicilik ve karakter dolu.

Kendin Yap Yalancı Duvar Kağıdıyla Duvarınızı Ön Plana Çıkarın

blank

Mumlu kağıt, yağlı boya bir şablon yardımıyla herkes böyle lüks bir duvar kağıdına ve bu duvar kağıdıyla süslenen bir duvara sahip olabilir. Oldukça etkileyici ve güzel bir fikir.

Odak Noktasıyla Vurgulanan Duvar

blank

Şömine gibi bir odak noktasına sahip olan bir salonda, odak noktasını kullanarak bu duvarı ön plana çıkarmak ve özellikle bu duvarı sergilemek oldukça iyi bir fikir. Farklı bir renk, duvar kağıdı ya da ışıklandırma bile alanın yapısını ve görünüşünü tamamen değiştirebilir.

Kara Tahta Boyasıyla Duvarınızı Değiştirin

blank

Kara tahta boyasıyla boyanan bu duvar, odanın sanat değerini kesinlikle iki katına çıkarıyor. Buradaki resmiyetin ve laubaliliğin karışımını çok sevdim.

Merdivenin Olduğu Duvarınızı Ön Plana Çıkarın

Merdivenle Vurgulanan Duvar

Merdivenin bulunduğu duvar genellikle evin en uzun duvarıdır, çünkü en az iki kat uzunluğundadır. O yüzden bu odayı dekore etmek tehlikeli olabilir fakat buna rağmen göz hizasında en çok görünen duvarlardan biridir. Güzel bir renk ile bu duvarı ön plana çıkarmayı deneyin. Bonus: başka duvar dekoruna gerek olmayacaktır.

Duvarlarınızda Üç Boyutlu Çizgiler Kullanın

Çizgiyle Vurgulanan Duvar

Bu tarz bir duvarı ortaya çıkarmak çok uzun sürmeyecektir, tahta duvarları boyadıktan sonra yerlerine yerleştirin ve 3 boyutlu çizgili duvarınız hazır olacaktır.

Üç Boyutlu Çizgileri Kullanmanın Bir Başka Yolu

blank

Eğer 3 boyutlu ve çizgili bir duvar fikrine yakınsanız fakat tahta size kırsal geliyorsa ve bu fikre çok yatkın değilseniz, işte başka bir konsept. Tahta çubuklarınızı metalik ve parlak bir kumaşla kaplatın ve yatak şekilde duvara monte edin. Oldukça şık ve göz alıcı.

Duvarınızı Kitaplığınızla Süsleyin

blank

Eğer kitaplıklardan hoşlanıyor ve evinizin bir duvarını vurgulamak istiyorsanız, kitaplıklarla bir duvarı ön plana çıkarma fikri size güzel gelecektir. Arka kısımdaki duvarı boyayın fakat rafları olduğu gibi bırakın. Bu şekilde duvarınızı bir kitaplık yardımıyla öne çıkarmış olacaksınız.

Duvarınızı Duvar Kağıdıyla Değiştirin

blank

Bu bebek odasının çok yönlülüğünün dışında, kullanılan mavi duvar kağıdı üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor. Mobilyaların bu duvar kağıdıyla uyumu ise görsel gücü artırıyor.

Kumaşla Süslenen duvar

blank

Duvarınızı unutulmaz bir şekilde ön plana çıkarmak için duvar kağıdı gibi bir şekilde bir kumaş da kullanabilirsiniz. Bonus: bir yatak odasında yatak başlığı yerine, yatak başının bulunduğu duvarı öne çıkarırsanız, etkiyi ikiye katlayabilirsiniz.

Tavanınızı Öne Çıkarın

Vurgulanan Bir Duvar Olarak Tavan

Bazen evin beşinci duvarı olarak görülse de, bir duvarı ön plana çıkarmak denildiğinde akla gelen ilk yer tavan olmayacaktır. Fakat pencerelerin bol olduğu ve duvarların süslenmek için çok küçük olduğu odalarda, bu proje için tavanı kullanmak harika bir fikir.

Sanat Eserleriyle Süslenen Duvar

Sanat Eserleriyle Vurgulanan Duvar

Eğer kalıcı bir boya ile bir duvarınızı ön plana çıkarmak fikri sizi korkutuyorsa, unutmayın ki bir duvarı mükemmelleştirmek için rengini değiştirmenize gerek yok; önemli olan bu duvarı herhangi bir şekilde öne çıkarmaktır. Eğer buna ulaşmak istiyorsanız, istediğinizi yapın. Sergileyeceklerinizi az tutmayın. Tavandan yere, duvardan duvara, istediğiniz alanı ön plana çıkarın. Eğlenin!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.