Geri Dönüşüm Malzemeleri İle Yapılan Tasarımlar

Geri Dönüşüm Malzemeleri İle Yapılan Tasarımlar
2 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 163 kez okundu.

Sepet, kalemlik, süpürge, lamba, kutu, sehpa ve saksıları ihtiyaca göre hepsinin satın alınması gereklidir. Tümüne ihtiyacımız olup ve satın alarak elde etmekteyiz.  Yeteneğimiz kullanarak çöpleri ve yeni ürünlere dönüştürerek kullanabiliriz. Geri dönüşüm malzemeleri ile yapılan tasarımlar artık kullanılmaktadır.

1. Bidondan Sepetler

Plastiğin tekrar kaybolması zor olanların arasından gelmektedir. Yıllardır evlerde bulunan çöp şişe ve bidonları doğaya atmaktayız. Plastik olan atıkların yapılacak olan çöp kutularının yaygın olmamasıyla olmaktadır. Sepet almak istiyorsanız almanıza gerek yoktur. Evde geri dönüşüm projeleri olan atık malzemelerinizden sepet yapabilirsiniz.

2. Şişeden süpürge

Plastik olan şişenin ormana atılmasıyla 1000 yıla kadar yok olmadan durmaktadır.  Geri dönüşüm malzemeleri ile yapılan tasarımlar daha fazlasının orda kaldığını düşünürseniz atıklarınızın plastiğe dönüşmesinde süperge ve sadece sopaya ihtiyaç vardır.

3. Şişeden gazetelik

Plastik şişeler atık olarak atıldığında zarar vermektedir bunu engellemek için bu kutuları gazetelik yapabilmekteyiz. Böylece gazete ve şişe derdinden kurtulmuş oluruz.

 

4. Şampuan kutusundan kalemlik

Geri dönüşümü nerde kullanırız diye soruyorsanız çocuklarınızı bununla eğitebilirsiniz. Bunun içinde çabuk kaybolma özelliği olmayan şampuan kutularını kullanabilirsiniz. Bunu yaparken çocuk eğitilir ve yeteneği daha fazla artmış olur.

5. Kâğıt rulolarından dekoratif eşya yapımı

Dışardan satın aldığımız eşyaların tümü atık olanlardan sağlanmaktadır. Evde geri dönüşüm çalışmaları ve koli bantlarının, tuvalet kağıtlarının ve birçok eşyanızınız içindeki karton rulolar ile evinizin dekorasyonunu geri dönüştürebilirsiniz.

 

6. Plastik lambalar

Birçok mağazada olan ve dekorasyonda kullanılan eşyaların tümü kendi evimiz için imkân olarak sağlayabiliriz. Çöpe atılan atıkların yok olmayacağı gibi kirliliği artıracağı için plastik olan kaşıklar ve bidonlar kolayca lamba yapabiliriz.

7. Yumurta kutusundan oyuncak

Yumurta kutularından yapılan duvarlara monte edilecek olan ve ayrıca sesi geçirmeyen becerikli ve çocuklara oyuncak olarak dönüştürülmektedir. Geri dönüşüm malzemeleri ile yapılan tasarımlar en basitinden bir timsah oyuncağı.

8. Lastikten çok amaçlı kutu

Kolay geri dönüşüm fikirleri ve araba lastiklerinin kullanılarak geri dönüşümlü olan ve ortaya çıkarılan çocuk parkları için emniyet, iskele için gemilerin yanaşması, ayakkabı tabanı ve daha fazlası yapılmaktadır.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git