Mobilya Dekorasyon

Günün stresini evin kapısında bırakın

29.05.2021
132

Bütün günün yorgunluğu, gerilimi üzerimize yapışıp kalmışken, akşam olunca rahatlamayı kim istemez ki. Huzurlu bir mesken ortamında dinlenip …

Günün stresini evin kapısında bırakın

Bütün günün yorgunluğu, gerilimi üzerimize yapışıp kalmışken, akşam olunca rahatlamayı kim istemez ki. Huzurlu bir mesken ortamında dinlenip sonraki güne hazır olabilmek için bu kaçınılmaz bir gereklilik. Konutunuzu yuva yapacak birkaç yolla siz de gerilimi hayatınızdan uzaklaştırmaya hazır mısınız? Ufak dokunuşlarla konutunuza renk katmaya geliyoruz…

Evcil hayvan edinin

Konutunuzda sizinle bir arada yaşayacak şirin bir dost edinmenin keyfi kıymet biçilmezdir. Aranızdaki bağ güçlendikçe konutunuzun sevinci artar ve günlük gerilimlerin yarattığı gerginlikler sizden uzaklaşmaya başlar. Soğuk kış günlerinde sarılıp birlikte küçük şekerlemeler yaparak içinizi sevgiyle doldurabilirsiniz.

Koyu renlerden kaçının

Konutun dekorasyonunda kullandığınız koyu renkler depresyonu ve sorunlarınızı tetikleyebilir. Mesken ortamı sizi ferahlatmalı ve dinlendirmeli. Açık renkli duvarlar, renkli halılar ve kanepe döşemeleri size hakikat yerde olduğunuzu hatırlatacaktır.

Televizyonu dinlenme alanından uzaklaştırın

Bütün gün gündemdeki birçok mevzuyu istemeden duyarsınız ve haliyle bu hareketli ortam sizi fark etmeden gerilime sokacaktır. Bir de üzerine meskene gelip rahatlamanız gereken vakitte elinizde kumanda durmadan olumsuzluğu körükleyen programları izlemek istemezsiniz.

Kokulu mumlar alın

Hoş kokulu mumlar konutunuzun gücünü değiştirmek için sizleri bekliyor. Meskenin belirli köşelerine dekoratif olarak da kullanabileceğiniz birkaç mum koyun. Kendinize vakit ayırdığınız vakitlerde yakıp şımarmanıza müsaade verin. Unutmayın, siz kendinizle ve olduğunuz halden çok mutlusunuz. Kendinizi ne kadar sevdiğinizi hiç aklınızdan çıkarmayın.

Sakinleştirici müzikler dinleyin

Konutta daima olmasa da kendi başınıza kaldığınız devirlerde derinden gelen sakin bir müzik ile rahatlamayı deneyebilirsiniz. Gün uzunluğu yaşadığınız karışıklıktan kendinizi soyutlayın ve kalp atışlarınızı müziğin ritmine nazaran dengelemeye çalışın.

Gizem Bozdağ

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.