Mobilya Dekorasyon

Herkesi Kıskandıracak 19 Kendin Yap Ev Dekorasyonu Fikri 2021

Herkesi Kıskandıracak 19 Kendin Yap Ev Dekorasyonu Fikri 2021

Bir öğleden sonrayı değerlendirmek için, evinizin dekorasyonuna faydada bulunacak bir kendin yap projesinden daha iyi ne olabilir? Yapılması oldukça ucuz oluyor, hem de projenizin tamamlanmış halini gördüğünüzde kendinizle gurur duyabiliyorsunuz. Peki nereden başlamanız gerekiyor? Gerçekten birçok farklı kendin yap projesi bulunuyor ortalıkta. Ne aramanız gerektiğini bile biliyor musunuz ki?

Evet, artık aramanıza gerek kalmadı, sizin için evinizde yapabileceğiniz oldukça güzel kendin yap projelerini toparladık. Kendin-Yap projeleri sayesinde kendinizi meşgul edebilirsiniz. Farklı dekorasyonlar ve farklı zevklere hitap edebilecek birçok farklı kendin-yap projesi toparladık sizin için. Peki siz bugün hangisini yapacaksınız?

#1-Monogram Saksılık

blank

Eğer bitkilerden hoşlanıyorsanız ve evinizin dış kısmında birçok bitkiye sahipseniz, bütün bu bitkilerinizi koyabileceğiniz kocaman bir saksı istemez miydiniz? Daha da iyisi, baş harfinizle bir saksılık yapabilirsiniz! Adınızın ya da soyadınızın baş harfini kullanabilirsiniz.

#2-Sandalye Yükseltmesi

blank

Birkaç küçük ipucu kullanarak eski ofis sandalyenizi yenileyebilirsiniz. Alt kısmını sprey boya ile altın rengine boyayın ve otomatik olarak iş yerinizde yeni bir stara sahip olun!

#3-Yaldızlı Akik Taşından bardak Altlıkları

blank

Eğer evinizde bardak altlığına ihtiyacınız varsa, neden kendiniz yapmayasınız? Pahalı akik taşından bardak altlıkları satın almak yerine, işlenmemiş akik taşı dilimleri satın alın. SAtın almayı tamamladıktan sonra dış kısımlarını basitçe boyayın ve cilalayın, işte bardak altlıklarınız hazır bile.

#4- Dolgulu Masa

blank

Bu harika ve özel masa sayesinde bir daha asla masadaki çiçekler konusunda endişelenmeniz gerekmeyecek. Ortasında özel bir alana sahip bitkilerle süslenmiş bu masadan daha iyi bir masa düşünebiliyor musunuz arka bahçeniz için?

#5-Banyo Paspası Sanatı

blank

Eğer gerçekten hoşunuza giden bir banyo paspasınız varsa, neden onu duvara asabileceğiniz bir parçaya dönüştürmeyesiniz? Düşündüğünüzden çok daha kolay bir işlem olabilir. SAdece birkaç ölçüm, kesim ve paspası bir ahşap ve çiviler yardımıyla duvara sabitleme gerektiriyor.

#6-Mermer Bardaklar

blank

Bu harika ve zarif proje için gerekli olan ana malzemenin ne olduğunu tahmin edebilir misiniz? Oje! Tek yapmanız gereken farklı renklerde ojelerle bardakların tabanlarını boyamak ve bir kürdan yardımıyla bu renkleri biraz birbirine karıştırmak.

#7-Koltuk Doldurma

blank

Eğer koltuğunuz biraz sarkmış ve eski görünmeye başladıysa, bu kendin yap hilesi sayesinde yeni koltuk edinmenize gerek kalmayacak. Koltuğunuzun minderlerine biraz poly-fil dolduracak koltuklarınızın ilk günkü gibi dolgun ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

#8-Duvar Vazoları

blank

Vazolarınızı masalarınıza yerleştirmek yerine daha eşsiz bir görünüm için duvarlarınıza yerleştirebilirsiniz. Eski şarap şişelerinizi vazo olarak kullanabilir ve duvara eklediğiniz bir eklenti sayesinde duvarınızda çiçeklerinizi sergileyebilirsiniz!

#9-Kapı dekorasyonları

blank

Kapılarınıza daha hareketli bir görünüm vermek için polda noktalarıyla doldurabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan yapışkan beyaz vinyl ve kesmek için bir de makas!

#10-İşaretli Işık

blank

Bu harika lamba bir dükkandan oldukça pahalı bir fiyata alınmış gibi görünebilir fakat aslında tamamen ev yapımı. Bir ahşap alıp onu bu şekille kesmekle başlayın işleme. Sonrasında ise orta kısımlaırında ışıklandırma için delikler açın. İç kısma ışıklandırma yapacağınız malzemeyi ekledikten sonra kenarları sabitleyin ve boyayın! Ta-Da!

#11-Boyanmış Fayanslar

blank

Eğer mutfağınızda sürekli gördüğünüz fayanslardan artık sıkıldıysanız, bu basit kendin yap hilesi sayesinde birkaçı değiştirebilirsiniz. İstediğiniz şekli oluşturmak için bant kullanın ve boyayın, işte bu kadar basit!

#12-Krepe Kağıt Çiçekler

blank

Eğer evnize beklenmedik şekiller ve renkler eklemek istiyorsanız birkaç krepe kağıt çiçek yapmayı düşünebilirsiniz. Bu parçaları evinizin hemen her yerini, hatta tavanı bile dekore etmek için kullanabilirsiniz.

#13-Palet Günlük Yatak

blank

Her yerde paletlerin atıldığını mı görüyorsunuz. İşte sonunda bu paletleri kullanmak için beklediğiniz fırsat elinize geçti! Paletleri kullanarak yatağınıza kırsal ve hoş bir hava katabilirsiniz.

#14-Süs Saksıları

blank

Bu harika kil parçaları süs bitkilerinizi sergilemek için kullanabilirsiniz!

#15-Tel Tokadan Tabure

blank

Bu harika kırsal görünümlü parçayı oluşturmak size beş dolardan daha aza mal olacak! Tek ihtiyacınız olan eski buz dolabı koillerini kullanarak tel tokaya benzer bacaklar yapmak ve üzerine yuvarlak bir parça ahşap ekleyerek bu yaşayan sanat eserini evinize konuk etmek.

#16-Oldukça Havalı Puf

blank

Eski olan pufunuzu o her zaman dergilerde gördüğünüz şık puflara dönüştürebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan sevdiğiniz ve dekorunuza uygun renklerde ve desenlerde bir kumaş ve bir dikiş makinesi!

#17-Foto Duvar Sanatı

blank

Eğer duvarlarınızın biraz boş göründüğünü düşünmeye başladıysanız, duvarınızı süslemek için biraz sanat kullanmanın tam zamanı demektir! hem de herhangi bir sanat eseri değil, kendi sanat eserinizi kullanabilirsiniz! Bu harika sanat eserini kendi çektiğiniz fotoğraflardan biriyle oluşturmak için, çektiğiniz fotoğrafı iki parçaya bölüp büyük şekilde çıkarttırın ve bir tahtanın üzerine sabitleyin.

#18-Yuvarlak Çamaşırlık

blank

Çamaşırlıklar genellikle büyük ve ölü durur, bu proje sayesinde banyonuzda büyük bir boşluk oluşturabilirsiniz. Kocaman bir çamaşırlık kullanmak yerine bu çamaşırlığı duvarınıza asabilirsiniz.

#19-Dekoratif Kablolar

blank

Evde birçok yerden kablo çıkıyorsa bu pek de hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Kablolarınıza biraz renk katmak için birkaç renkli kağıdı kablolarınıza bantlayabilirsiniz!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.