Mobilya Dekorasyon

Hırkadan Saksı Koruyucu 2021 – Ev Düzenleme

16.10.2021
55
Hırkadan Saksı Koruyucu 2021 – Ev Düzenleme

Örgünün görünümünü seviyorsunuz fakat yeteneğiniz mi yok? Kullanmadığınız eski kazaklarınız, kesilmek ya da parçalanmak için sizleri bekliyor. Bu kazaklardan kestiğiniz parçalarla saksınızı ya da şişenizi kaplayarak onların ısınmasını sağlayabilirsiniz. Önümüzdeki soğuk havalarda bitkilerini içeri alacak olanlar için biçilmiş kaftan değil mi?

kazaktan-saksi-koruyucu-yapma

Malzemelerimiz

  • Yuvarlak saksı
  • Eski kazak
  • Makas
  • Dikiş makinesi
  • Raptiyeler
  • Bitki

kazaktan-saksi-koruyucu-yapma-1

1. Işe, saksınızın ölçülerine denk gelecek şekilde eski kazağınızı kesmekle başayın. Kestiğiniz parçanın saksınızın etrafını sardığından emin olun. Eğer saksınızı büyükse ve kazağınız buna küçük kalıyorsa, kazağınızın alt kısmını kesin ve açık kalan kısma eklleyin. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse, 2. Ve 4. Adımlara devam edin.

kazaktan-saksi-koruyucu-yapma-2

2. Kazak parçasını içeri doğru katlayın, iğne ile tuttrun ve kenar boyunca dikin.

3. Parçanın açık uçarını kullanarak kazağın doğru kısmını dışarı doğru çıkarın. İki yakayı birleştirin ve dikin.

4. Kazağı tekrar ters çevirin ve dikilen kısımın içeride kalmasını sağlayın. Kazağın material ile uyumlu olduğundan emin olun. Eğer gerekiyorsa gerekli düzenlemeleri yapın.

5. Saksıyı, kazağın içerisine yerleştirin. Saksı içeride düzgün şekilde duruyorsa, yaptığınız iş tamam demektir.

kazaktan-saksi-koruyucu-yapma-3

İstediğiniz şekilde farklı ölçülerde ve renklerde saksı korumalıkları yapın. Bu hususta yaratıcı olun ve düğme eklemeyi deneyin. Yapacağınız ya da yapmış olduğunuz bu yöntem, saksılarınızı bu soğuk kış günlerinde sıcak tutmanın en iyi yoludur. Neyse ki sıcak yaz günleri bizi bekliyor. O zamanlara kadar bu korumalıkları kullanacağız.

kazaktan-saksi-koruyucu-yapma-4

Bu projeden sonra elinizde biraz artık malzeme kalabilir. Bu artık mazlemeleri bir sonraki projeleriniz için bir kenarda tutun. Ne olur ne olmaz!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.