Mobilya Dekorasyon

Huzurla uyanmak için yatak odasında kullanılan renkler

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki tesiri herkes tarafından biliniyor. Yatak odası dekorasyonunda kullanılan renkler ise kişinin uyku …

Huzurla uyanmak için yatak odasında kullanılan renkler

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki tesiri herkes tarafından biliniyor. Yatak odası dekorasyonunda kullanılan renkler ise kişinin uyku tertibini büyük ölçüde etkiliyor. Pekala, yatak odasında bu türlü bir atmosfer yaratmak için hangi renkler tercih edilmeli?

Mavinin sakinleştirici tesiriyle deliksiz uykular

Rahatlatıcı özelliğiyle şahsa sakinleştiren ve sonları yatıştıran mavi, uykuya dalış mühletini kısaltıyor ve deliksiz bir uyku sağlıyor. Kalp ritmi ve teneffüsü yavaşlatan renk, geceleri beden ısısını istikrarda tutmaya yardımcı oluyor. Bulunduğu yerde olumlu bir hava yaratan ve insan psikolojisini olumlu etkileyen mavi, yatak odası dekorasyonunda vazgeçilmez rengi haline geliyor.

Kendinizi yeşilin huzuruna bırakın

Dinlendirici ektisiyle yorgunluğu alan ve bireye huzur veren yeşil, yatak odasında tercih edilmesi gereken renkler ortasında yer alıyor. Tabiatın bir yansıması olan yeşil, pak ve enerjik havasını yatak odasında da hissettiriyor. Rahat ve samimi bir ömür alanı yaratarak, şahısların kendini daha güzel hissetmesini sağlıyor.

Pembe ile güne memnun başlayın

Müspet niyetlerin oluşmasında tesirli olan pembe, kişiyi günlük hayatın geriliminde uzaklaştırarak rahat bir halde uykuya dalmasını sağlıyor. Bilhassa bayanlar tarafından severek kullanılan ve naif bir renk olan pembe, yatak odalarına yumuşak ve şirin bir görünüm kazandırıyor. Pembe rengin yüklü olarak kullanıldığı odalarda, bireyler güne memnun uyanıyor.

Renginizi yatak odanıza taşıyın

Yatak odası dekorasyonunda tercih edilen renklerin, uyku nizamı üzerindeki tesirlerine dikkat çekiyor.

– Dekorasyonda kontrastları sevenlerin tercihi kırmızı, pembe, sarı ve mor üzere canlı renkler olurken; krem, pembe ve vizon üzere soft renkler yumuşak dokuları sevenlere hitap ediyor. Avrupa standartlarına uyumlu baskı ve boyama sürecinde kullandığı özel baskı teknikleriyle en hoş tonları yataklarla buluşturup nevresim gruplarıyla kaliteli ve verimli bir uykuya yer hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.