Mobilya Dekorasyon

İki Pencereli Yatak Odası Dekorasyonu

İki Pencereli Yatak Odası Dekorasyonu

Bazen odanızdaki mevcut mobilyaların yeniden düzenlenmesi odanın görünümünü büyük ölçüde değiştirir. Çoğu insan yatağını pencerenin altına yerleştirmekten kaçınır. Fakat bu düşüncenin aksine klasik dekorasyon önerilerinden uzaklaşıp farklı fikirler denemek odanızın çok daha hoş bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilir. Pencere önünde yatak başı kullanmanız odanızın garip görünmesinden ziyade doğru yerleşim yaptığınız takdirde odanızda muhteşem bir etki yaratmanızı sağlayabilir.

Pencere Önünde Yatak Başı

Pencere Önünde Yatak Başı Kullanılır Mı?

Pencere Önünde Yatak Başı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

  • Pencere önünde yatak başı kullanmak, özellikle odada başka bir pencere yoksa odanıza giren gün ışığını engelleyebilir. Fakat odanızda iki pencere varsa oldukça şanslısınız. Pencere önü yatak kullanımı tam size göre bir dekorasyon önerisi demektir! Yine de gün ışığının etkisini azaltmak istemiyorsanız ahşap ya da kumaş kaplı ve yüksek yatak başlıkları yerine ferforje veya alçak ahşap yatak başlıkları tercih edebilirsiniz. Böylece hem pencere önünde yatak başı kullanmanız için bir engeliniz kalmaz hem de odanızda şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.
  • Yatağınızı pencere önünde kullandığınız takdirde tüm dikkatler pencerede toplanacaktır. Bu görüntüyü sadeleştirmek isterseniz desenli perdeler yerine yatak başlığına ve odanızın genel tonlarına yakın, sade bir perde seçimiyle işe başlamak oldukça mantıklı  bir hamle olacaktır. Odanızın tarzına uygun olarak ister tül perde ister son yıllarda oldukça popüler olan jaluzi ya da stor perde tercih edebilirsiniz.
Pencere Önü Yatak

Pencere Önü Yatak Kullanımına Dair İpuçları

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

  • Yatak başını kullandığınız pencerenin iki kenarında da duvar varsa bunu simetrik olarak dizayn edip şık bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Yatağınızın yanında kalan boşluklara uygun boyutta seçeceğiniz komodinler ve komodinlerde kullanacağınız aksesuarlar pencere üzerine toplanan dikkatlerin dağılmasına yardımcı olacaktır.
Yatak Odası Aksesuarları

Yatak Odası Aksesuarları

  • Bir odanın dekorasyonunu tamamlayan olmazsa olmazlar arasında tabii ki, dekoratif eşyalar gelmektedir. Yatak odanızın görünümünü tamamlamak için çeşitli objelerden faydalanabilirsiniz. Özellikle komodinlerin üzerinde kullanacağınız objeler yatak odanızda en dikkat çekici detaylardan olacaktır. Bunun için size farklı bir önerimiz var! Komodininizin yakınında priz yoksa veya odanızda daha yenilikçi bir dekorasyon uygulamak istiyorsanız klasik abajur yerine şık şamdanlar kullanmayı tercih edebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.