İlginç Yatak Odası Tasarımları

İlginç Yatak Odası Tasarımları
15 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 173 kez okundu.

Mobilya tasarımlarında kişiye özel tasarımlar güç geçtikçe özel tasarımlar kategorisi ortaya çıkarıyor. Bu alanda çok ilginç yatak odası tasarımları ortaya çıkabiliyor. Bu alanda artan talepler mobilya sektöründe yeni bir rekabet oluşturmuş ve ekonomik fiyat aralıklarında özel tasarımlar elde edilmiştir. Çılgın dekorasyonlara sahip genç, bebek ve yatak odaları tasarımları ile kendi tarzınızı yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Birbirinden İlginç Yatak Modelleri

Yatak odalarında alanınız geniş ise yuvarlak bir platform üzerine yataklar kurulabiliyor. Bu şekilde çok farklı modeller ortaya çıkıyor. Yataklarda kullanılan cibinliklerde özel bir tasarım elde etmek isteyenlere kendi tarzlarında farklılıklar sunabiliyor. Bu alanda ahşap beşik tarzında bir yatak konsepti oluşturularak rüstik bir dekorasyon içinde kullanılabilir.

Işıklandırma İle Farklı Tasarımları

Özellikle ışıklandırma sistemleri ile yatak odalarında çok farklı tarzlar oluşturulabiliyor. Tavan aydınlatmalarında kullanılan niş sistemi yatak odası iç dizayn modelleri kullanımlarında farklılıklar oluşturuyor. Tavanda yer alacak spotlar için yatak kullanım alanına bağlı olarak monte edilen bir dekorasyon modern ve farklı bir tarz ortaya çıkarıyor. Yatak altlarında baza yerine kullanılan platformlarda da ışıklandırmalara yer verilebiliyor. Işıklandırma sadece gardolap kısmında da kullanılabiliyor.

Özel Gardolap Tasarımları

L şeklinde oluşturulabilen dolaplar yatağında içinde yer aldığı kullanışlı bir sistem içinde yer alabilir. Yatak başlığı kısmında hoş bir aydınlatma oluşturulabilir. Geri kalan kısımlarda dolapların alt ve üst kısımlarında spot aydınlatmalar ile yatak odalarında dinlendirici ve huzurlu ortamlar elde edilebilir. Dolapların iç alanındaki düzenleyicileri kadar dış alanında da askı kısımlarına yer verilerek askı şeklinde ek kullanım alanları oluşturulabilir. Dolaplar dışında yatakların arka kısımlarını fonksiyonel bir kitaplığa da dönüştürülebilir.

İlginç Çocuk Odaları

Çocuk odalarında özellikle dar mekanlarda  çok çılgın ranza tasarımları bulabilirsiniz. Ağaç evi andıran modellerde kenar kısımlarında kitaplık şeklinde kullanımlar tasarlanabilir. Çocuk odalarında özellikle yatak tasarımı olarak çok çeşitli modeller bulabilirsiniz. Araba yataklar artık çok klasik kullanımlar olurken, gemi, uzay roketi, kamyon şeklinde yataklarda çocukların hayal gücünü destekleyen kullanımlar arasında yer alıyor.

İlginç Bebek Odaları

Bebeklerin odalarındaki özel tasarım yatak odası modelleri içerisinde ise daha çok masal kahramanları yer alıyor. Lunaparklar, kay kaylar, oyun alanları, kendini gemide hissettirebilecek gömme yataklarda bu şekildeki tasarımlardan sadece bazıları olmaktadır.

Foto Galeri

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git