Mobilya Dekorasyon

İmrenerek Bakacağınız 10 Mutfak Örneği

14.09.2019
108
İmrenerek Bakacağınız 10 Mutfak Örneği

Yemek yapanlar ve yemek yapmaktan keyif alanlar ve aynı zamanda günün büyük bir bölümünü mutfakta geçirmekten hoşlananlar için modern mutfak dizaynları çok önemlidir. Mutfağı çok seven kişiler, evlerinin mutfaklarının kendileri için çok özel olmasını istemektedir. Hem rahat hareket edebileceği, hem de görüntüsü ile ruhunu yansıtacak ve şık bir görünüme sahip olan mutfak tasarımları hazırlanabilmektedir.

Modern Mutfak Dizaynları

Modern Mutfak Dizaynları En Çok Tercih Edilen Dizaynlar Arasında Yer Almaktadır.

Beyaz Mutfak

İnsanın içerisinde bulunduğu sürece içini ferahlatan ve her şeyin beyaz renkte olduğu mutfaklardır. Mutfak dolaplarından, fayanslara kadar tüm mutfak mobilyaları beyazdır ve siyah ya da füme gri renkleri ile kombinlenerek güzel bir uyum ortaya çıkartılabilmektedir.

U Şeklinde Mutfaklar

U şekline sahip olan mutfaklarda, görünüm itibari ile belli bir düzende hazırlanmış mobilyalar yer almaktadır. Bakıldığında bar şeklinde bir Amerikan masa ile de süslenmektedir. Aynı zamanda dar bir alan kaplayacağından dolayı insanın içini karartmaması açısından ve rahat hareket edebilme yönünden küçük, açık tonlu renklere sahip eşyalar tercih edilebilmektedir.

Küçük, Modern Mutfaklar

Küçük mutfaklarda, modern bir görünüm elde etmek için dizayn çok önemlidir. Eşyaları doğru bir şekilde yerleştirmek ve doğru renk tercihi kesinlikle küçük ama modern görünümlü güzel bir mutfak elde etmenizi sağlayacaktır. Küçük görünse de muhteşem mutfak tasarımları oldukça şık görünebilmektedir.

Muhteşem Mutfak Tasarımları

Muhteşem Mutfak Tasarımları Seçenekleri Arasında Yer Alan Küçük ve Modern Mutfak Tasarımları

Şık Mutfaklar

Şık mutfaklarda, parlak zemine sahip mutfak dolapları, masa, avize, fayanslar, parkeler gibi malzemeler tercih edilebilmektedir. Bu şekilde evinin her yerinde şıklığını yansıtan kişiler, mutfaklarında da kendini göstermektedir.

Ahşap Mutfak

Eski zamanın ahşap yapılarından hoşlananlar, mutfaklarındaki mobilyalarını da ahşap malzemeden yapabilmektedir. Böylece vintage gibi bir hava yakalanabilir ve şık görüntüsü ile harika mutfak tasarımları arasında boy gösterebilir.

Harika Mutfak Tasarımları

Harika Mutfak Tasarımları Seçeneklerinden Ahşap Mutfaklar

Rengarenk Mutfaklar

Cıvıl cıvıl bir yaşamı tercih edenler, mutfaklarında da bu neşesini ve renkli dünyasını yansıtmak istemektedir. İstedikleri renkleri birbirlerine uydurarak ve çeşitli avize, masa, sandalye gibi aksesuarları ekleyerek, oldukça güzel bir mutfak tasarımı oluşturulabilmektedir.

Mimar Tarafından Hazırlanan Mutfaklar

Daha önce mimardan istenilen tasarım üzerine, mimarın kendisinin de bir şeyler koyduğu ve kişinin zevklerine en iyi şekilde hitap edebilecek mutfak tasarımları mimarlar tarafından hazırlanabilmektedir.

Geleneksel Mutfaklar

Yaşadığı ülke, yöre ya da mutfağa göre bir mutfak tasarımına sahip olmak isteyen kişiler, mutfaklarını geleneklerine göre de dizayn edebilmektedir. Böylece hayatının her noktasında geleneklerine bağlı bir kişiliğe sahip olduğunu mutfağında da ortaya koyabilmektedir.

Sıra Dışı Mutfaklar

İlk bakıldığında bu dünyaya ait olmayan bir tasarıma sahip gibi görünen mutfaklara sahip kişiler, genellikle sıra dışı bir ruha sahiptirler ve ruhlarının bu sıra dışılığını mutfaklarında da yansıtmaktadırlar.

Amerikan Mutfak

Daha çok evlerin küçük olması nedeni ile ayrı bir mutfak bölmesi yapılamadığında salonla birleşik bir mutfak dizaynı hazırlanmaktadır. Aynı zamanda bu mutfaklar, servis yapma açısından da oldukça keyiflidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.