Mobilya Dekorasyon

İnşa Edebileceğiniz Hayallerinizi Süsleyecek 24 Ağaç Ev

07.12.2021
43
İnşa Edebileceğiniz Hayallerinizi Süsleyecek 24 Ağaç Ev

Hiç ormanın bir köşesinde herkesten ve her şeyden saklanabileceğiniz ya da arkadaşlarınızla sakince zaman geçirebileceğiniz bir yeriniz olsun istediniz mi? Çocuklarınız maceraları için arka bahçenize bir ağaç ev yapmanız için ısrar mı ediyor?

Birçoğumuz için ağaç evler hem çocukluk hem de yetişkinlik dönemlerinin hayalidir. Kendiniz olabileceğiniz güvenli bir alan, rahatlayabileceğiniz ya da oyunlar oynayabileceğiniz…

Çocuklarınızın kendi maceralarını yaşayabilecekleri, masal dünyasından korsanlara, istedikleri boşlukları doldurabilecekleri güvenli bir yer olabilir. Ergenlik dönemindeki çocuklar da gerçeklerden uzaklaşmak için kitaplarla dolu bir alana ihtiyaç duyabilirler.

Biz yetişkinler olarak da soğuk bir gecede sıcak bir fincan kahvenizi içmek için harika bir yerdir. Ya da bir kadeh şarap eşliğinde ofisteki stresli zamanların yükünün üzerinden kalkmasını sağlayabilir.

Sakinlik ve kaçış arayan insanlar için ağaç ev harika bir seçenektir. Kendi arka bahçenizde kendiniz inşa edebileceğiniz harika ağaç evler için yazımıza devam edin.

Eğer bu ağaç ev fikirlerinden hoşlanırsanız sitemizdeki diğer yazıları takip edebilir, evinizi güzelleştirebilirsiniz.

İnşa Edebileceğiniz, 37 Kendin-Yap Ağaç Evi

1-BASİT BİR AĞAÇ EV

blank

Bu oldukça basit ve yapılımı kolay olan ağaç ed çevredeki ağaçlar ile mükemmel bir uyum içerisinde. Bu evin güzelliğine bulunduğu ağacın alt kısmındaki dallardan birine bir lastik salıncak ekleyerek güzellik katabilirsiniz. Aynı zamanda burayı istediğniz şekilde de dekore edebilirsiniz, peri lambaları, asılan lambalar, askı saksılardaki bitkiler ve çok daha fazlası.. Çocuklarınızı yetişkin gözetiminde oynatmanızı öneriyoruz biz çünkü bu ağaç evin her kısmı açık. Düşme durumunda çocuklarınızın yara alma ihtimalini en aza indirgemek için yeri köpükler ya da yastıklarla kaplayabilirsiniz.

2-DİĞER BİR BASİT AĞAÇ EV

blank

Eğer bir ağaç evin kabaca planını çıkarmak istiyorsanız, bu ağaç evler başlamak için harika. Bu planlarda bütün ipuclarını bulabilir ve kendi bahçenize inşa etmek istediğiniz ağaç ev planını oluşturabilirsiniz. Fakat kullanılan tekniklerin adım adım talimatları bulunmadığı için harika bir ağaç ev inşa etmek için biraz efor sarfetmeniz gerekebilir.

3-RENKLİ AĞAÇ EV

blank

Bu ağaç ev her ne kadar sade olsa da, aynı zamanda ağaçlar içerisinde güzelliğini belli edecek renklere sahip. Bu hem çocuklar tarafından hem de yetişkinler tarafından kullanılabilecek bir ağaç ev. Biraz renk eklenerek ağaç evin ormanın içerisinde parlaması sağlanmış. Açık pastel renkler de ağaç evin monotonluğunu alıp götürmüş ve taptaze bir görünüm eklemiş.

Açık renkte geometrik ya da farklı şekiller ekleyerek bu ağaç eve daha kişisel bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Alternatif olarak ise çocuklarınızın boyama işini yapmasına izin verebilirsiniz. Parmak ya da avuç boyamaları hem basit hem de eğlenceli aktivitelerdir, oyun oynayacakları alanı siz inşa ederken çocuklarınızın da bu şekilde yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

4-AĞAÇ KULÜBESİ

blank

Bu basit ağaç evin basit bir çatısı ve dört adet de duvarı bulunuyor. Bu oda oldukça küçük bu yüzden yetişkinler için pek uygun değil. Odanın dış kısmındaki küçük alan çocuklarınızın ayaklarını sarkıtarak oturması için ideal. Bu ağaç ev eğlenmelerini sağlayacak kadar yüksek fakat kazalara davetiye çıkarak kadar da yüksek değil.

Bu ağaç evin monoton görünümünü açık renklerle boyama yaparak giderebilirsiniz. Odanın iç kısmına bir yatak ya da yastıklar ekleyerek de hem daha eğlenceli hem de daha konforlu olmasını sağlayabilirsiniz.

5-ORTA BÜYÜKLÜKTE BİR AĞAÇ EV

blank

Bu ağaç ev devasa değil, fakat küçük de sayılmaz. Çocuklarınızın dış mekanda oyun oynamaları için harika büyüklüğe sahip. Küçük bir odası ve küçük de bir balkonu mevcut, çatısı da oldukça sağlam. Oyuncaklarını ya da oyunlarını saklamaları zor olmayacaktır. O yüzden eğer ekonomik de bir ağaç ev istiyorsanız, bu ağaç ev sizin için ideal. Bu ağaç eve biraz peri ışığı ekleyebilir, dış kısma da içe de, ve daha konforlu ve daha evimsi bir hava verebilirsiniz. Aynı zamanda sıcak bir beyaz ışık da içeride okuma yapılabilmesi için iyi olabilir.

6-ÇİTLİ BİR AĞAÇ EV

blank

Minimalist bir görüntü için çitler kullanarak da bir ağaç eve sahip olabilirsiniz. Son zamanların modası minimalist yapılar zaten. Günümüzdeki birçok yeni tasarım malzemeleri daha minimalistik bir görünüm arıyor. Hem basit hem de çekici tasarımları oldukça basit ve ayarında metodlar kullanılması gerekiyor böyle görünümler için.

İStediğiniz şekilde bu ağaç evin iki, üç ya da dört yanını da çitler ile çevirebilirsiniz. Açık bir balkon da oluşturabilirsiniz, bu sayede çocuklarınız oyunlarını dışarı da da oynamış olacaktır, ya da bir yetişkin olarak kahvenizin tadının çıkarmak için de kullanabilirsiniz bu ağaç evi.

7-A ÇATILI AĞAÇ EV

blank

Eğer siz de çocuklarınızın ağaç evinin sizin küçüklüğünüzdekine benzer bir yapıda olmasını istiyorsanız, aradığınız ağaç ev bu olabilir. Geleneksel A-çatılı ağaç evlerin modasını geri getirebilir, bir merdiven ve bir de kova ile görünümü tamamlayabilirsiniz. Şahsen ben A-çatılı tasarımlara bayılıyorum.

Sandalyeler, salıncaklar, evler, çatılar ya da ağaç evler… A çatılı yapılı hem daha etkili bir görünüme sahip oluyor hem de nostaljik bir hava veriyor yapıya. Bu küçük tasarım aynı zamanda arka bahçenizde çok dayer kaplamayacaktır.

8-AĞAÇ KENARLI AĞAÇ EV

blank

Bu geleneksel ağaç ev, ağacı ana destek olarak alıyor. Odanın kendisi ağacın gövdesinin etrafına plakalar yardımıyla yerleştiriliyor. Küçük bir balkonu ve kenarlarda küçük pencereleri olan tamamen kapalı bir yapı bu.

Kendi ağaç evinizin biraz daha kişisel olması için merdiveninizi daha farklı bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Ağacın gövdesine birkaç mantar pano asarak iç kısmı süslemek için de bir fırsat oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu ağaç evi çocuklarınız için salıncaklar ya da oyuncaklar ile de dekore edebilirsiniz.

9-AĞAÇ BALKON

blank

Eğer ormanda oldukça büyük bir ağaç eviniz olsun istiyorsanız, bu fikir gerçekten sizin için ideal. Bir grup ağacın orta kısmına istediğiniz şekli alacak şekilde oldukça sağlam bir güverte inşa edebilirsiniz. Bu tasarım bir çatıya sahip değil, bu yüzden de eşyalarınızı böyle açık bir alanda tutmamanız daha iyi olur. Bu balkona çıkmak için girişe halat bir merdiven koyabilir ya da istediğiniz bir ahşap merdiveni de kullanabilirsiniz.

Çocuklar da yetişkinler de ağaçların güzelliğini bu güverteden izleyebilir. Minik kamplar, çadırlar ya da pijama partileri için gerçekten harika bir fikir. Aynı zamanda ağaçlara bir hamak ekleyebilir ve ormanın ortasında huzurlu bir uyku çekebilirsiniz.

10-KENDİN YAP AĞAÇ GÜVERTESİ

blank

Bu da kendiniz inşa etmeyi düşünebileceğiniz bir başka ekonomik bir ağaç güvertesi. Bu güverte ağacı ana destek olarak kullanıyor, köşelerden ise tahtalar ile destek sağlanmış. Oldukça sağlam bir merdiveni var fakat çatısı yok, bu güverte yaz aylarında akşamları ya da sonbaharda akşam üstü vakit geçirmek için harika olabilir. Bu geniş güvertede oyun oynamayı çocuklarınız çok sevecek, yetişkinler ise burada parti ya da toplaşkalar yapabilir.

11-GÜVERTELİ AĞAÇ EVİ

blank

Bir güverteye sahip olan bu ağaç evi ormanın dört bir yanına bakabileceğiniz alanlar oluşturuyor. Bu ağaç evin iç kısmı küçük fakat hem yetişkinler hem de çocuklar için olgukça konforlu. Bir güvertesi olduğu için buraya birkaç küçük dekoratif mobilya koyabilir ve bu ağaç eve kolayca kırsal bir hava verebilirsiniz. Bu harika ağaç ev sayesinde dış mekan partilerinize macera katabilirsiniz.

12-DIŞ MEKAN AĞAÇ EVİ

blank

Dışarıda kamp yaptığınız alanın hemen yanında çocuklarınıza bir ağaç ev inşa edebilir ve onların kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Doğa yürüyüşü ya da balık tutmak yerine çocuklarınıza bu harika evi hediye edebilirsiniz. Birkaç battaniye ile sıcak bir alan oluşturabilir ve sıcak çikolata eşliğinde temiz havanın ve yıldızlı gökyüzünün tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç hikaye kitabı ya da roman ile birlikte hem çocukların hem de yetişkinlerin tadını çıkarabileceği harika bir ağaç ev olacaktır. Bu atmosfere biraz müzik de ekleyebilir ve harika bir maceraya yol oluşturabilirsiniz!

13-KULÜBE STİLLİ AĞAÇ EV

blank

Ağaç evinizin taze bir görünümü olmasını istiyorsanız böyle kulübe şeklinde bir tasarım tercih edebilirsiniz. Ormanın içinde bulunan kulübelere karşı herkesin sempatisi vardır ve bu sempati de genellikle erken yaşlarda başlar. Bu yüzden eğer siz ormandaki kulübelerin tadına varamadıysanız, bu harika ağaç ev sayesinde çocuklarınıza o hissi yaşatabilirsiniz.

Bu ağaç evi biraz daha yüksek yapabilir ve bolca güneş ışığı alması için daha büyük pencereler tercih edebilirsiniz. Doğal bir dokunuş için tavan kısmını cam yapabilirsiniz. Çocuklarınız bu ağaç ev sayesinde oyun zamanlarını bir kamp havasında yaşayabilir.

14-SERBEST AĞAÇ EV

blank

Eğer çocuklarınız oyun oynarken daha gizli bir alan istiyorsa, Çocuklarınıza böyle çevreden uzak bir ağaç ev inşa edebilirsiniz. Ağaç dallarını doğal bir set olarak kullanabilir ve ağaç evinizi gizleyebilirsiniz. Bu ağaç ev çocuklarınızın rahatsız edilmeden huzur içerisinde hem oyun oynayabileceği hem de ders çalışabileceği bir alan olacaktır. Yetişkinler tarafından gözlem altında kullanılması tavsiye edilir.

15-ARKA BAHÇEDEKİ SAKLANMA YERİ

blank

Burası çocuklarınızın oyun alanı olarak kullanabileceği oldukça havalı bir alan. Bir güverte üzerine inşa edilmiş basit bie ağaç ev, duvarı ya da çatısı yok. Kenar kısımları daha sıcak bir ortam oluşturmak için perdeler ile kapatılabilir. Buraya aynı zamanda birkaç sandalye, oyuncak, kitap ya da kayıncak ekleyebilir, daha tatlı bir görünüme de sahip olabilirsiniz.

Bu alanın dekorasyonunu evinizin iç mekanından daha farklı bir hale getirerek çocuklarınızın kendine ait özel bir alan kaçma isteklerini giderebilirsiniz. İç kısımda renkli objeler kullanmanız da görüntüyü tamamlayacak ve bir katalogdan kesilen bir parça hissi almanızı sağlayacaktır.

16-KLASİK BAHÇE AĞAÇ EVİ

blank

Bu basit ağaç ev ise oldukça basit bir kendin yap projesi, ki bu alanı çocuklar da yetişkinler de kullanabilir. Yerden çok yüksek şekilde inşa edilmemiş, üç adet duvarı bir çatısı var diğer kısım ise perde ile kapatılmış. Bu alanı saksı bitkileri ile, çiçeklerle, oyuncaklar ve kitaplarla doldurabilirsiniz. Bu ağaç evin en güzel yönü ise böyle bir ağaç eve sahip olmak için bir ağaca ihtiyacınız olmaması!

17-ARKA BAHÇENİZDEKİ AĞAÇ EV

blank

Bu basit kendin-yap projesi de arka bahçenize inşa edebileceğiniz bir küp şeklinde. Olabilecek en düşük yüksekliğe inşa edilmiş ve çocuklar için harika bir yer. Camdan bir çatısı var ki bu sayede yağmuru ıslanmadan izleyebilirler. Bu alana biraz renk eklemek de alanın çok daha sıcak bir havası olmasını sağlayacaktır. Burası çocuklar için oldukça güzel bir oyun alanı, hem de yılın her zamanında kullanılabilir.

18-MİNİMALİST AĞAÇ EV

blank

Bir ağaç evde minimalist bir yaklaşım kullanmak oldukça kolay. Görünüşü basit olsa da hem çekici hem de sıcak. Pencereler ise yaz aylarının sıcak rüzgarının ve bolca güneş ışığının girmesini sağlayacak kadar büyük. Ağaç evin daha küçük olması hem daha sağlam olmasını sağlayabilir hem de çocuklarınız için daha dayanıklı bir alan olur.

19-AĞAÇ KALESİ

blank

Kale ile oynanan oyunlar her yaştaki çocuk için favori oyunlardır. Çocuklarınızın dış mekanda oynayabileceği bu harika ağaç evin dört duvarı var ve ağaçlarla birleşiyor. Bu ağaç evi birkaç oyuncak ile süsleyerek çok tatlı ve özel bir tasarım elde edebilirsiniz.

Dış kısmını kamuflaj renklerinde boyayabilir ve çocuklar oynarken “silahlarını” dışarı nişan alabilecekleri delikler açabilirsiniz. Eğer biraz daha Disney havası istiyorsanız da ipek renklerinde boya kullanabilir, bayraklar oluşturabilir ve ağaç evinizin kenarlarına çaktığınız çivilere asabilirsiniz.

Kartondan yapılan birkaç kılıç ve kalkan, biraz havalı ışıklandırma ve maceracı bir müzik eşliğinde çocuklarınız hemen orta çağlara eğlenceli bir geçiş yapabilirler.

20-KORSAN AĞAÇ EVİ

blank

Böyle harika bir ağaç ev ile denizleri dolaştığı hissini çocuklarınıza verebilirsiniz. Bu ağaç evin dış dekorasyonu içinizdeki korsanı dışarı çıkaracak. Basit talimatları izleyerek ağaç evinizi bu şekilde bir gemi halinde inşa edebilirsiniz.

Birçok farklı mağazada da eski korsan lambalarını ve şapkalarını bulabilirsiniz. İç kısımda minyatür gemiler, oyuncaklarla dolu sandıklar ve bir dümen kullanarak ise temanızı tamamlayabilirsiniz. Ahoy!

21-IDMAN AĞAÇ EVI

blank

Peki ya ağaç eve giden engebeli yollar? Çocuklarınız için tırmanma duvarları ve ipleri kullanarak harika bir oyun ve egzersiz alanı oluşturabilirsiniz. Bu alanda yarışmaları için küçük ninjalarınızı motive edebilirsiniz. Aynı zamanda evinize de güzel bir eklenti olacaktır böyle bir alan.

Bu alanda kullanılan eski halatları ya da lastikleri garajınızdaki kullanmadığınız eşyalardan seçebilir ve ekonomik davranabilirsiniz. Eğer biraz daha eğlenceli hale getirmek isterseniz, yarışmacı bazı çizgi film karakterleri ekleyebilirsiniz, Wily Coyote, Road Runner, Bugs Bunny gibi.

Çocuğunuzun yaratıcılığını beslemek her zaman iyi bir şeydir ve bunu egzersizle birleştirdiğiniz zaman iki amacı birleştirmiş olursunuz.

22-EŞLENMİŞ AĞAÇ EV

blank

İsimden de anlaşılacağı gibi, bu ağaç evin dış kısmı evinizin dış kısmıyla aynı olmalı. Ağaç evi yüksek bir yere, bir ağacın tepesine ya da garajınızın üst kısmına yapabilirsiniz. Birkaç kat, kayıncak ekleyerek bu lüks ağaç ev hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça eğlenceli olabilir.

Burayı sıcak renklerle boyayarak ya da dekoratif parçalar ve materyaller ekleyerek çok daha sıcak hale getirebilirsiniz. Evin iç konforunu sağlamak için ise perdeler, yastıklar ve yataklar kullanabilirsiniz. Hem öğleden sonra kestirmek için, hem de yatıya kalan arkadaşlar için oldukça güzel bir seçenek.

23-MODERN AĞAÇ EV

blank

Bu ağaç ev ise modern evinizin mimarisinde, çoğunlukla yetişkinlere hitap edecek, bir başka tasarım. Eğer geleneksel bir ağaç ev istemiyorsanız fakat böyle yapılara da hayransanız, hayallerinizi böyle farklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tasarımın en güzel yanı ise ahşap, metal, fibercam ya da cam seçeneklerinden istediğinizi kullanabilecek olmanız. Farklı şekiller ve boyutlar, nötr renkler ve birkaç ışıklandırma da ekleyebilirsiniz. Tabii böyle bir tasarım biraz daha zaman ve maddi yatırım gerektirecektir.

24-AĞAÇTAKİ BARAKA

blank

Bu sofistike ağaç ev tasarımı yetişkinler için daha uygun. Kötü havalar için bir önlemi yok ve daha çok yetişkinler için sakinlik istedikleri zaman kaçabilecekleri bir alan olarak kullanılabilir. Burada ihtiyacınız olanlar ise birkaç tahta plaka ve oldukça büyük bir kumaş-muhtemelen çarşaf.

Bir sünger ayarlayın, birkaç yastık, sıcak bir battaniye ve rahatlamak ve uzaklaşmak için birkaç da kitap ekleyin.

Peki ya sizin dikkatinizi en çok çeken ağaç ev tasarımı hangisi oldu? Aileniz için buradaki fikirlerden birkaç tanesini alıp sentezleyerek eşsiz bir ağaç ev yapmayı düşünür müsünüz? Burada önerilen fikirlerle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz.

Aynı zamanda kendi kendini idare edecek bir ağaç ev için çatıya solar paneller de ekleyebilirsiniz. Bir panel bütün bir ağaç evin ışıklandırmasını sağlayacak kadar enerji üretebilir. Çocuklarınızın ağaç evinin yakınlarına kuşlar için yuvalar ekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak, ağaç evler her zaman ilginç bir trend olarak kalacaktır, her ne kadar inşaat alanı gelişse ve değişse de.Hepimizin içerisinde bir kaçış isteği var, ve bu içgüdüsel.

Ağaç evler hem çocuklara hem de yetişkinlere kendi elleriyle oluşturabilecekleri bir yapı ve hayal güçlerini kullanabilecekleri bir alan veriyor. Bu yüzden de bir ağaç ev inşa etmek ruhsal olarak çok tatmin edici bir uğraş, kesinlikle düşünmeye değer.

Seçtiğiniz ve inşa ettiğiniz ağaç evleri bizimle paylaşmayı unutmayın. Sizin de bu fikirlerden birini kullandığınızı görmeyi çok isteriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.