Mobilya Dekorasyon

Kabin Tarzı Mutfak Modelleri

11.10.2019
64
Kabin Tarzı Mutfak Modelleri

Evlerde en çok kullanılan alanların başında mutfak gelir. Evde geçirilen zamanın neredeyse üçte biri mutfakta harcanır. Hele ki yemek yemeye ya da yapmaya düşkünseniz bu süre daha da artar. Bu durumda mutfak dekorasyonu büyük önem kazanır. Geniş mutfaklar için seçenek çoktur ancak alanınız dar ise doğru fikirlere ihtiyacınız olcaktır. Mutfağım küçük nasıl dekore edebilirim diyorsanız öncelikle dar mutfak dekorasyon modelleri için tasarlanmış mutfaklar hakkında bilgi toplamalısınız.

Mutfağım küçük nasıl dekore edebilirim?

Mutfağım küçük nasıl dekore edebilirim?

Açık Mutfak Kurtarıcı

Dar bir mutfak alanınız varsa ilk işiniz planlama olmalıdır. Eğer önyargılı değilseniz açık mutfak seçeneklerine göz atabilirsiniz. Oturma odanız ile mutfak arasına koyacağınız bir ada hem sizi masa derdinden kurtaracak hem de ekstra bir tezgah görevi görecektir. Eğer odanız ile mutfağınızı birleştirme şansınız yoksa kabin tarzı mutfaklarla istediğiniz alanlara dolap koyabilirsiniz. Alanınız yamuk duvarlara sahip ise kabin tarzı mutfak sayesinde istediğiniz kusurları örtmeniz mümkün. Dar tezgahlar ile size kalacak metrekareyi de artırabilirsiniz.

Dar mutfak dekorasyon modelleri

Dar mutfak dekorasyon modelleri

Açık Renkler Kullanın

Mutfağınızı büyük göstermek istiyorsanız jokeriniz duvar rengi olacaktır. Eğer açık renk duvar boyaları kullanırsanız mutfağınız daha ferah ve geniş görünür. Dolapların ve rafların rengi de bu aşamada büyük etkendir. İç açıcı renkler size daha aydınlık bir ortam sunar. Kapalı ve dar mutfaklarda mutfak masa ve sandalyeleri büyük bir problem olabilmektedir ancak artık her mutfağa uyacak boyutta masa ve sandalye bulmak mümkün. Siz de oval minik masaları ve daha ince sandalyeleri seçerek bu sorunu halledebilirsiniz. Tezgahınızın üzerine yerleştireceğiniz raflar da eşyalarınıza kolay ulaşmanıza yardımcı olmanın yanı sıra mutfağınıza hoş bir hava katacaktır. Bu rafları bambu mutfak eşyaları ile destekleyebilirsiniz. Mutfak eşyaları için https://www.ews.com.tr/ews-bambu-2-katli-kalpli-kurabiyelik adresini ziyaret edebilirsiniz.

EWs bambu 2 katlı kalpli kurabiyelik

EWs bambu 2 katlı kalpli kurabiyelik

Retro Modeller de Mevcut

Eğer mutfağınızda yakın geçmişten esintiler istiyorsanız retro mutfak modelleri tam size göre. Turkuaz, kırmızı, sarı gibi renklerle döşenmiş mutfağınızda klasik modelli mini sandalyeler eşliğinde retro bir hava yaratabilirsiniz. Zemini karolarla döşediğiniz retro mutfağınızda kabin mutfak dolapları ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.