Mobilya Dekorasyon

Kare Salon İçin Öneriler

05.09.2019
152
Kare Salon İçin Öneriler

Salon nasıl dekor edilir? Evdeki hayatımızın çoğunun geçtiği bu odanın dekorasyonu hayatınızın kalitesini arttırmak için önemlidir. Özellikle dikdörtgen şekilli bir salonun dekorasyonu ile kare bir salonun dekorasyonu birbirinden çok farklıdır. Öncelikleriniz farklıdır. Kare salonda bulunan her metrekareyi verimli kullanmanız gerekmektedir.

Salon Nasıl Dekore Edilir?

Salon Nasıl Dekore Edilir? Pastel Renklerin Salon Dekorasyonunda Önemi.

Dekorasyon İçin Renk

Kare salon dekorasyon örnekleri içinde renkler ve kullanımları en önemli konudur. Kullanılan renkler hayatı dışa vuruş biçimidir. Bunun için evinizde ve özellikle salonunuzda kendi hayat tarzınızı yansıtmayı istersiniz.

Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağımız renklerin canlı ama pastel tonlarda olmasıdır. Pastel tonlar, hangi renk olursa olsun salonunuza ferah bir görünüm sağlayacaktır. Aynı zamanda eğer küçük bir salona sahipseniz açık tonları odanızda ve dekorasyonunuzda kullanmanız önemlidir. Çünkü koyu renkler ışığı emdiği için alanları küçük; açık renkler ise ışığı yansıttığı için alanları geniş gösterirler.

Kare Oda Nasıl Yerleştirilir?

Kare bir odanın yerleşiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Kapının Konumu

Kare oda nasıl yerleştirilir sorusunun cevabında kapının konumu önemlidir. Eğer kapınız salonun ortasında ise sol tarafa oturma grubunu yerleştirmelisiniz. Ama bunu yaparken dikkat etmeniz gereken ise oturma grubunuzun ışığı daha iyi alan yerde olmasıdır. Eğer salonunuzun pencereleri kapıya göre sağda ise tereddüt etmeden oturma grubunuzu sağ tarafa yerleştirmelisiniz.

Kare Oda Nasıl Yerleştirilir?

Kare Oda Nasıl Yerleştirilir Sorusuna Verilecek En Önemli Cevap, Oturma Grubunun Işığı Arkasına Alacak Şekilde Yerleştirilmesidir.

Odak Noktası

Sadece salon için değil evinizin herhangi bir odasını dekor edecekseniz, öncelikle belirlemeniz gereken odanızın odak noktasının neresi olması gerektiğidir. Belirleyeceğiniz odak noktasının etrafına yerleştireceğiniz mobilyalar ve aksesuarlarla dekorasyonunuzu tamamlayacaksınız. Kare salon dekorasyon örneklerinde ise odak noktasının bir manzara ya da güzel bir tablo olduğunu sıkça görürüz. Bu, odanızın daha ferah ve canlı olmasını sağlayacaktır. Televizyona odaklı kare salonlar ise genelde sıkışık ve zorlu bir görünüme sahip olmaktadır.

Aksesuarlar

Kare salon dekorasyon modelleri arasında aksesuarlar büyük bir rol oynamaktadır. Kare salonlarda önemli olan her metrekareyi en verimli şekilde kullanmaktır.

Kare Salon Dekorasyon Modelleri

Kare Salon Dekorasyon Modellerinde Aksesuar Kullanımı

Unutmayalım ki, mumlar da bir dekorasyonda canlılık ve sıcaklık katan en önemli aksesuarlardır. Kare salonlarda ise yuvarlak hatlara sahip mumluklar yumuşak ve huzur veren bir atmosfere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.