Mobilya Dekorasyon

Kendin Bakır Tel Askılar Yap 2021

Kendin Bakır Tel Askılar Yap 2021

Her zaman basit, tel askıların hayranı olmuşumdur. Kullanış için yeterli materyal ile minimalizmi birleştirirler çünkü. Aynı zamanda estetik olarak tatmin edici temiz çizgiler oluşturabilmek için de harikalardır. Oldukça basit ve mükemmel şekilde tasarlanmışlar bu yüzden üzerlerinde oynama yapmak gereksiz aslında ama ufak bir dekoratif detayla çok daha güzel görünmelerini sağlayabiliriz.

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

Yakın zamanda gardrobumun eski ve yıpranmış kısmını gizlenilmeye çalışılan bir dolaptan, açık bir kıyafet askısı haline getirdim. Bunu yapmanın birçok iyi yönü var. Sıklıkla kullandığım kısımlara erişimim kolaylaştı ve oldukça fantastik bir görünüm sağladı! Fakat açık bir gardroba sahip olmanın gerekliliklerinden biri de dikkat çekici ve düzenli bir grup askıya ihtiyaç duyulması. Daha önce tahta, plastik ve fabrika yapımı kaplanmış askıları denedim fakat hiçbir zaman tahta ve plastik askıların kabadayılık taslayan duruşunu beğenmedim birçoğu da boyut, şekil ve renk bakımından birbirinden farklı oluyor. Fabrikada kaplanan askılar ise benim zevkime hiçbir şekilde uyum sağlamayan tarzdalar. Tel askılar ise oldukça düzgün ve sofistike, aynı zamanda düzenlemesi de oldukça kolay. İşte şu şekilde:

Materyaller:

  • -Metal tel askılar(ben tel kaplama askılar kullandım)
  • -Bakır/Altın Sprey Boya

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

Talimatlar:

1-Tel askıyı temizleyin ve sprey boya ile boyamak için bir gazetenin üzerine yerleştirin.

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

2-Sprey boya ile askının bir tarafını güzelce boyayın, kurumaya bırakın ve ardından da diğer tarafını boyayın.

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

3-Bir tarafı boyadıktan sonra diğer tarafa geçmeden önce boyanın her yere ulaştığından ve tam olarak kuruduğundan emin olun. Eğer boya tam anlamıyla kurumadan diğer tarafa çevirirseniz, ıslak olan kısma gazete kağıdı yapışacaktır ve bu görüntü askının üzerinde kalacaktır.

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

4-Askıyı hiçbir yerini kaçırmadan boyadığınızdan emin olmak için kontrol edin ve askının tamamını boyayana kadar devam edin.

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

Kendin Bakır Tel Askılar Yap

Eğer bakır sizin renginiz değilse neden başka renkler denemiyorsunuz? Pastel renkler, parlak renkler ya da neon renkler gerçekten güzel bir görünüm oluşturabilir. İyi seçilmiş renk kombinasyonları ile askılarınıza gökkuşağı renkleri vermeyi deneyebilirsiniz mesela. Limit, hayal gücünüz!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.