Mobilya Dekorasyon

Kendin Yap Dallı Mücevher Askısı 2021

Kendin Yap Dallı Mücevher Askısı 2021

Kullanışlılık ve göz kamaştırıcılığı bir araya getirerek oluşturduğunuz bu estetik mücevher askısı ile normalde kullandığınız depo ve organizasyon fonksiyonlarından çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Duvara monte edildiği takdirde bu aksesuar tek başına bir sanat olarak bile adlandırılabilir.

kendin-yap-diy-mucevherlik-askisi

Bu basit proje oldukça ucuz, ayrıca yapım ve kullanım açısındanda çok kolay bir şekilde alandan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Güzel bir doğa yürüyüşüne çıkın ve geriye küçük bir dal sayesinde sahip olabileceğiniz mükemmel bir tasarım ile geri dönün!

Gerekli Malzemeler:

  • -Dal
  • -Kağıt
  • -Sprey Boya
  • -Matkap
  • -Çiviler

kendin-yap-diy-mucevherlik-askisi-1

1-Kullanmak istediğiniz dalı bulun (arka bahçenizden öteye gitmenize gerek bile yok ama eğer aradığınızı bulamazsanız herhangi bir ormanlık alanda düşen dallar işinizi görmeye yetecektir). Büyük bir ana dal üzerine birçok dalı olan bir ağaç parçası tercih etmeye gayret edin (ana dalın kalın olmasına dikkat edin).

2-Mücevherlerinizi taşıyabilecek kalınlıktan daha ince olan dalları temizleyin. Çıkıntıları temizleyin ve eğer gerekliyse ana dalı bir kağıt parçasıyla sarın.

3-Dalı hazırladığınız zaman, dalın duvara tutundurulacak kısımlarına küçük delikler açın. Eğer ince bir dal kullanacaksanız bu özellikle gerekli hale gelir! Çünkü eğer bu küçük deliklerden sonra dalınız sağlam kalmazsa, duvara monte etmeye çalıştığınızda kırılmalar görülebilir.

kendin-yap-diy-mucevherlik-askisi-2

4-Dalınızı ve kullanacağınız çivilerin tepelerini dilediğiniz renkte bir sprey boya ile renklendirin. Çivilerin baş kısımlarını boyamak sizi sanat eserinizi duvara monte ettiğiniz zaman göz zevkinizi bozacak küçük noktalara sahip olma dersinden kurtarır.

5-Son olarak dalınızı duvara monte etmek istediğiniz yere yerleştirin ve önceden açtığınız küçük delikler ile montenizi gerçekleştirin.

kendin-yap-diy-mucevherlik-askisi-5

Elde ettiğiniz ürünü duvara monte ederken yatay olarak monte etmeye dikkat edin çünkü bu şekilde mücevherlerinizi daha güzel bir şekilde sergileyebilirsiniz( bu sayede mücevherleriniz üst üste binmek yerine yan yana bir şekilde görüntülenecektir). Odanızda sahip olacağınız bir odak noktası oluşturmak adına bir komodinin ya da dolabın yakınlarına asın ve rengarenk mücevherler ile bu sanat eserini düzenleyin!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.