Mobilya Dekorasyon

Kendin Yap Malzemeleri

24.08.2019
122
Kendin Yap Malzemeleri

Evde vakit geçirmek isterken, kullanmadığımız eşyalar ve bir kenara atıp unuttuğumuz malzemeler ile harika ürünler oluşturabiliriz. Bir sektöre dönüşmüş olan ve dünya çapında kabul görmüş olan, internet sayfalarında satışları yapılan el yapımı pratik dekorasyon ürünleri, ilginç ve şık örnekleri ile sizi de, pratik yapılan ev süsleri  eğlenceli dünyasının içine çekebilir.

Pratik Yapılan Ev Süsleri

Pratik Yapılan Ev Süsleri

Kullanmadığınız Çeşitli Renk ve Boyutta Düğmeleri Değerlendirin!

Pek çok defa düğmeler hiç beklenmeyen bir anda kopuyor ve onları da atıyorsunuz değil mi? Atmamaya ne dersiniz? Bilerek biriktirdiğiniz ya da farkında olmadan yıllarca bir köşede biriken çeşitli renk ve boyutta düğmeleri değerlendirin. Düğmeler balon görünümünü alsın, siz de eğlenin.

Boş bir çerçevenin içerisine çeşitli renklerden ve boyutlardan seçeceğiniz yuvarlak şekilli düğmeleri, büyük bir balon elde edecek şekilde yan yana, boşluk bırakmadan yapıştırın. Dilediğiniz renk ve kalınlıktaki iplerle küçük balonlar gibi görünen düğmelerin alt kısımlarından yapıştırmaya başlayarak hepsini bir noktada birleştirin. Birleştirdiğiniz noktaya kurdele yapıp yapıştırabilir, küçük balonlardan oluşan büyük balona tatlı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

İlginç El Yapımı Ev Eşyaları

İlginç El Yapımı Ev Eşyaları

Çocuklarınız El Yapımı Bulutlara Bakarak Uykuya Dalsın; Pamuk Yüklü Bulutlar…

Çocuk odaları kadar şirin mekanlar yoktur. İsterseniz pratik dekorasyon ürünleri içinde fark yaratacağınız şirin mi şirin bir bulut ailesi yapalım. Mukavva benzeri 4 adet kartonu, üzerine büyük bulutlar çizdikten sonra kesin. Ardından pamuk topları yaparak, alt kısımları kartona gelecek yerlere yapışkan sürerek bulut karton yapıştırın. Yapışkanlı kalem simler ile çeşitli desenler (yıldız, çiçek, kelebek, gökkuşağı, yağmur damlaları) çizebilirsiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz 4 adet bulut kartonunu çocuğunuzun yatağından görebileceği duvara çift taraflı bant yardımıyla yapıştırın. Çocuklarınız, hazırladığınız puf bulutlara bayılacak.

Anılarınız İçin Yer Açın; Mandalları Askı Yapıp, Fotoğraflarla Havayı Süsleyin.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli, her şey dijital ortamlarda saklanmaya başladı. Fotoğraflarımızda gizli olan anılarımız da buna dahil. Evde birkaç malzeme ile hazırladığınız fotoğraf askıları ile evinize güzel bir ayrıntı ekleyebilirsiniz.

EWs Joie Croc 2 li Küçük Paket Klipsi

EWs Joie Croc 2 li Küçük Paket Klipsi

1 metre hasır ip, küçük paket klipsi, 1 metre pilli LED ışık, 2 raptiye ve 10 fotoğraf karesi ile işe başlayabilirsiniz. Pilli LED ışığı ipe sarın. Klipsleri eşit aralıklarla ipe takın. Sonra fotoğraflarınızı mandallara iliştirin. İpin iki ucundan evinizin istediğiniz köşesine raptiyelerle sabitleyin.

İşte eğlenmek ve üretmek bu kadar basit!

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.