Mobilya Dekorasyon

Kendin-Yap Projesi: Fayanstan, Havalı ve Yaratıcı Resimli Bardak Altlıkları 2021

Kendin-Yap Projesi: Fayanstan, Havalı ve Yaratıcı Resimli Bardak Altlıkları 2021

Sizin için özel birine hediye vermeniz mi gerekiyor? Fikirleriniz ya da paranız tükendi mi? O zaman size uygun bir şeylerimiz olabilir, size bu makalede fayans parçalarından oldukça güzel ve yaratıcı bardak altlıkları yapmayı öğreteceğiz ve bu altlıklar set başına size 5 liradan az bir paraya mal olacak. Biz bu proje için kare fayanslar kullandık çünkü bu tarz fayanslar fotoğrafların gösterimi için harika bir seçim olur. Fayanstan yapacağınız bardak altlıklarınız bittiğinde üst üste koyup, üzerlerinden sevimli bir kurdele geçirin ve işte, oldukça basit ve yaratıcı bir hediyeye sahipsiniz, bu projeyi o kadar çok seveceksiniz ki kendiniz için de birkaç bardak altlığı yapmak isteyeceksiniz.

Fayanslardan yapacağınız bu harika bardak altlıkları için ihtiyacınız olacak malzemeler:

  • -Dört adet 10 x 10 cm beyaz fayans
  • -Dört adet 10 x 10 kare fotoğraf
  • -Makas
  • -Keçe
  • -Köpük fırça
  • -Renksiz sprey dolgu macunu
  • -Silikon Tabancası
  • -Biraz Kurdele
  • -Mod Podge yapıştırıcı

resim-bardak-altliklari-2

Aşağıdaki Talimatları Takip Edin:

1-Bu proje için kullanmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve bu fotoğrafları bilgisayarınızda 10 x 10 cm olarak tekrar düzenleyin. Söz konusu özel gün için uygun fotoğraflar seçmek isteyebilirsiniz, örneğin yaz sezonu için karla kaplı fotoğraflar ya da bir doğum gününde çekilmiş spontane anlar olabilir.

resim-bardak-altliklari-3

2-Fotoğrafları kesin ve kenarlarına yuvarlak bir geçiş verin ( bu şekilde bardak altlıklarınızın daha estetik bir görünüşü olacaktır). Şimdi fayansınızın ön yüzüne ince bir katman olarak Mod Podge uygulayın, tam olarak merkezi bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olduktan sonra fotoğrafı fayansa bastırın. 20 dakika kadar kurumaya bırakın ve sonrasında ince bir kat daha bu kez fotoğrafın üzerine uygulayın, önce dikey ve sonra yatay olarak. 20 dakika daha geçtikten sonra son adımı tekrar uygulayarak bardak altlığının üst kısmının tamamen oturduğundan emin olun.

resim-bardak-altliklari-4

3-Daha sonra fayansınızın her köşesi için küçük kare keçeler kesin ve silikon tabancasını kullanarak bu keçeleri fayansınızın dört köşesine de yapıştırın. Son dokunuş olarak sprey dolgu macununu bardak altlığının üzerine biraz sıkın, bu sayede bardak altlıklarınızın neme dayanıklı hale gelecektir.

4-Geriye kalan tek adım bardak altlıklarınızı üst üste koyarak bir kurdele ile bağlamak.

Umuyoruz ki bu kendin-yap projesiyle bardak altlığı yapımını sevmişsinizdir, değerli yorumlarınızı bize bildirmeniz bizi mutlu eder.

resim-bardak-altliklari-5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.