Mobilya Dekorasyon

Kendiniz Yapabileceğiniz 14 Harika Abajur Fikri 2021

Kendiniz Yapabileceğiniz 14 Harika Abajur Fikri 2021

Evinizde doğru ışıklandırmayı kullanmak zor olabilir- sadece lambalar pahalı olduğu için değil aynı zamanda sizin evinize uygun olacak dekorasyonu ve estetik lambayı bulmak oldukça zor da olabilir. Eviniz için doğru lambayı bulmak da oldukça zor olabilir. Her ne kadar abajurlar kendi tonlarında geliyor olsa da, o tonlar genellikle sizin için en uygunu değildir, ya da en ilgi çekicisi. İstediğiniz tasarım ve görünümde bir lamba bulmak zaten zor, bir de bulduğunuzda çok pahalı olması sizi iyice üzebilir.

#1-Küçük Işıklı Bir Şehir Görünümü Oluşturun

blank

Bu efekti, abajurunuza küçük delikler açarak oluşturabilirsiniz, bu sayece ışıkdeliklerden geçer. Yaratıcılığınızı konuşturun- istediğiniz herhangi bir deseni kullanabilirsiniz.

#2-Dallı Bir Ev Bitkisi

blank

Bu havalı, doğal parçayı oluşturmak için lambanızın üstüne birkaç yapay dal yapıştırın.

#3-Kendin-Yap Fotoğraf Lambası

blank

Aile fotoğraflarınıza doyamıyor musunuz? Fotoğrafları düz bir abajurun üzerine, sürekli görebileceğiniz bir yere yerleştirin.

#4-Abajurunuzu Bir Kazak İle Kaplayın

blank

Örme şekiller oldukça popüler, ve eski bir kazağınızı kullanarak bu efekti ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz.

#5-Eski Bir Abajur Modasını Geri Getirin

blank

Bu abajurun retro ve vintage havaları, abajurun etrafına renkli ipler sararak elde edilmiş.

#6-Abajurunuz İçin Bir Gökyüzü Oluşturun

blank

Bu konuda yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz: Kendi memleketinizin desenlerini hatta kendi mahallenizi bile kullanabilirsiniz.

#7-Abajurunuzu Bir Dünya Haritasına Dönüştürün

blank

Vintage lambalar her dekorasyonda harika eklentiler olabilir, fakat biz özellikle bu abajurda kullanılan yenileme fikrini çok sevdik.

#8-Abajurunuzu Düğmelerle Kaplayın

blank

Bu renkli ve eğlenceli efekti vermek için düz abajurunuzu farklı renklerde ve boyutlarda düğmeler ile kaplayın. Şık ve sade bir salon için de uygun, çocuğunuzun odası için de.

#9-Dekorasyon İçin Vintage Broşlar Kullanın

blank

Eğer büyük annenizin vintage broş kolleksiyonu sizdeyse, ya da ikinci el dükkanından birçok vintage broş aldıysanız- bu üç boyutlu efekt için broşları abajurunuzda kullanabilirsiniz.

#10-Abajurunuzu Edebiyatla Kaplayın

blank

Eski kitaplarınız öylece köşede tozlanıyor mu? Dekopaj sanatını kullanarak kitaplarınızı lambanızda kullanın ve herkesin hoşuna gidecek bir görünüm elde edin.

#11-Eski dantelleri kullanarak hem ayrıntılı hem de şık bir abajur elde edin.

blank

Neredeyse büyük annenizin evinde kullanılacak tipte  bir abajur fakat aynı zamanda hem kendiniz yapacaksınız hem de modern bir görüntüye sahip olacaksınız.

#12-Abajurunuzu Renkli Bir Kumaş İle Kaplayın

blank

Eğer dünyanın parasını ödemeden desenli bir abajura sahip olmak istiyorsanız, seçtiğiniz bir kumaşla abajurunuzu kaplamayı düşünebilirsiniz.

#13-Ponponlarla Abajurunuza Doku Katın

blank

Eğer sıkıcı bir abajurunuz varsa, birkaç ponpon ekleyerek görünümü hareketlendirebilir ve sevimli hale getirebilirsiniz.

#14-Abajurunuzu Bir Oyuna Dönüştürün

blank

Bu kendin-yap projesinde ise abajur 1930ların monopoly paraları ile kaplanmış.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.