Mobilya Dekorasyon

Köpükten Kardam Adam Yapımı 2021

Köpükten Kardam Adam Yapımı 2021

Strafordan ( köpükten) kardam adam yaparak eğlenceli oyuncaklar ve dekoratif süsler yapmaya ne dersiniz? Koltuk battaniyelerini kullanarak şapka ve atkı, turuncu kumaştan havuç burun, siyah keçeli kalemle kirpik ve dudak, siyah boncuktan da göz yapabileceğiniz kardan adamlar çocuklarınızın da çok hoşuna gidecek.

kopukten-kardam-adam-yapimi

Dilerseniz bu dekoratif eşyaları hediye olarak da sevdiklerinize verebilirsiniz. Yapımı oldukça pratik olan bu dekoratif süsler, kış mevsiminin konseptine de oldukça uygun. Köpükten kardan adam yapımı için ihtiyacınız olan malzemelere gelince;

kopukten-kardam-adam-yapimi-

  • İki adet farklı boyutlarda strafor topları( biri gövde diğer baş olarak kullanılacağından birinin daha büyük olması gerekiyor)
  • maket bıçağı
  • makas
  • siyah keçeli kalem
  • ince renkli battaniye
  • turuncu kumaş
  • yapıştırıcı

kopukten-kardam-adam-yapimi-2

Strafor yani köpüklerin bir tarafını düz bir zemin oluşturabilmek için maket bıçağı ile ince bir tabakasını kesin. Böylece köpükleri birleştirmeniz daha kolay olacak.

kopukten-kardam-adam-yapimi-3

Düz bir zemin oluşturduktan sonra yapıştırıcı sürdüğünüz köpükleri üst üste koyup kardan adam görüntüsü verin. Alttaki top daha büyük ve üstteki top küçük olmalı. Bu arada köpüğün kestiğiniz kısımlarını atmayın, biraz sonra onları kardan adamın elleri olarak kullanacaksınız.

kopukten-kardam-adam-yapimi-4

Koltuğunuzun üzerinde kullandığınız ince battaniyeler ya da tüylü yastık minderlerini, kardan adamınıza eldiven, atkı ve şapka yapmak için kullanabilirsiniz. Strafordan kalan parçalardan iki eşit parça kesip bu battaniyeden kestiğiniz eşit boyda kumaşlar ile yapıştırarak kardan adamınıza eldiven yapabilirsiniz. Atkı yapmak için, ince uzun bir parça kesip, uç kısımlarını makasla püskül haline getirin.

kopukten-kardam-adam-yapimi-5

Köpükten kardan adam yapımı için şapka, atkı ve eldiven de olmazsa olmaz detaylar. Şapka yapımı için yine aynı yumuşak dokulu kumaşın uç kısımlarını makasla ince kesikler atarak püsküllü hale getirin. Daha sonra kumaştan şapka yapın.

kopukten-kardam-adam-yapimi-6

Şapkasını da hazırladıktan sonra, sıra kardan adamı süslemeye geldi.

kopukten-kardam-adam-yapimi-7

Kuvvetli bir yapıştırıcı ile eldiven ve ellerini yapıştırdıktan sonra, ince atkısını üst yuvarlak ile alt yuvarlak köpüğün birleştiği noktada dolayıp bağlayın. Şapkasını da kafasına oturtun.

kopukten-kardam-adam-yapimi-8

Turuncu bir kumaştan küçük bir parça kesip rulo haline getirip yapıştırın. İki adet siyah boncuğu da hazırlayın. Boncukları göz olarak, turuncu kumaş parçasını da burun olarak yapıştırdıktan sonra, elinizdeki siyah keçeli kalemle kardan adamınızın dudaklarını ve kirpiklerini çizebilirsiniz. Köpükten yaptığınız bu kardan adamı çocuklarınızın çok seveceğinden emin olabilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.