Mobilya Dekorasyon

Küçük Balkonunuzu Kullanmak İçin Bazı Öneriler

13.10.2019
139
Küçük Balkonunuzu Kullanmak İçin Bazı Öneriler

Şehir yaşamı dolasıyla evlerin mimarisinde yaşadığımız değişiklik hayatımızdan cumbayı çıkartarak yerine balkonu koydu. Balkonlar sıcak sohbetlerin yapıldığı, misafirlerin ağırlandığı, yaz akşamları yatılan önemli bir merkezdi hayatımızda fakat gerek binaların yakınlığı gerekse balkonların küçüklüğü bize balkon kültürünü de unutturacak seviyeye geldi.

Ev balkon tasarımları

Ev balkon tasarımları

Evimizdeki balkon ne kadar küçük olursa olsun bu kültürü yaşatmak, devam ettirmek ve tekrar hayatımıza dahil etmek aslında bizim elimizde. Birkaç küçük dokunuş biraz da hayal gücüyle beraber bunaldığımızda kendimizi atabileceğimiz şirin ev balkon tasarımları oluşturabilirsiniz. İşte size 5 maddede balkonunuzu baştan yaratma rehberi.

Renklerle Oynayın

Uyumunu sevdiğiniz birkaç renk seçerek kafanızda bir konsept oluşturun. Bu renklerin sayısı üçten fazla olmasın ki hem sade hem şık bir balkonunuz olsun. Örneğin kırmızı lacivert beyaz üçlüsüyle beraber balkonunuza yaz esintisi getirebilirsiniz.

Balkon aksesuarları

Balkon aksesuarları

Oturma Alanları

Bu konuda iki farklı seçeneğiniz var. Küçük masa sandalye takımlarına bakabilirsiniz. Yeni tasarımlarda yarım masalar var. Balkonun duvarına monte ediliyor böylece hem yerden tasarruf ediliyor hem direkt manzaraya karşı oturabiliyorsunuz. Bu masaların üzerine balkon aksesuarları ekleyebilirsiniz.Benim önerimi sorarsanız madem kültürü yaşatıyoruz dedik minder kullanalım. Birkaç minder ve yere sereceğiniz güzel bir kilimle hoş bir hava yakalayabilirsiniz. Üzerine hem dekoratif amaçlı hem üşüdüğünüzde üzerinize almak için battaniyeler koyabilirsiniz.

Yeşillik

Yeşillik girdiği her alanı güzelleştirir. Güzel dekore edildiğinde balkonunuza çok yakışacaktır. Güzel saksılarla beraber sevdiğiniz bitkilerle balkonunuzu donatın. Kaktüsler, sukulentler, çalı gülleri ve hatta minik ağaçlar kullanabilirsiniz. Bunları balkon demirine asabilir, cam kenarının önüne koyabilirsiniz. https://www.ews.com.tr/s-ayakli-mini-saksi adresinden saksı modellerini inceleyebilirsiniz.

S ayaklı mini saksı

S ayaklı mini saksı

Duvarlarınızı Süsleyin

Önceki maddede bahsettiğimiz yeşillikler aslında mükemmel duvar süsleri olabilir. Renklerinizle uyumlu birkaç raf alın ve üzerine saksılarınızı koyarak duvara asın. Üstelik bu rafları LED ışıkları ile süsleyebilirsiniz. Minderleriniz etrafına bile LED ışıkları koyarak ilginç teras tasarımları oluşturabilirsiniz. Hem aydınlatır hem balkonunuza hoş bir hava verir. Sebze kasalarını rengârenk boyayıp birleştirerek duvara asabilir, yeşilliklerinizi bu şekilde de yerleştirebilirsiniz. Rüya kapanı gibi materyallerle de duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Yine duvara asacağınız konseptinizle uyumlu birkaç küçük tablo veyahut figür güzel duracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.