Mobilya Dekorasyon

Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

13.08.2019
153
Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yeni yapılan evlerde, eski evlere kıyasla banyolar artık daha küçük oluyor. Eğer sizin de küçük bir banyonuz var ise ve dekore etmekte zorlanıyorsanız, bu yazıda küçük kullanışlı banyolar için değişik banyo tasarımları nasıl yaratılır bunun cevabını bulacaksınız. Küçük banyo modelleri her zaman kullanışsız tercihler olmak zorunda değillerdir. Aksine çoğu zaman küçük alanları dekore etmek büyük alanlara nazaran çok daha kolaydır. Önemli olan şey alanınızı en optimal şekilde kullanmak ve aslında olduğundan daha büyük gösterebilmektir.

Eğer banyonuz küçükse, siz de oraya nasıl eşya sığdıracağınız konusunda endişelenmişsinizdir. Belki de çoğu kişi gibi küçük alanları dekore etme fikrinden vazgeçmiş bile olabilirsiniz. Aslında bu çok yersiz bir düşüncedir. Çünkü her yerde olduğu gibi banyolarda da güzellikler, küçük detaylarda ve zevkli dokunuşlarda saklıdır. Sizde dekorasyon önerilerimizle küçük banyonuzu çok işlevsel ve zevkli bir hale getirebilirsiniz.

küçük kullanışlı banyolar

EW’s Banyo Saksısı

Duvarlarda İki Renk Kullanmayı Deneyin

Banyonuzun duvarları ister fayans olsun ister boya olsun, iki farklı renge boyayarak banyonuzu olduğundan daha büyük ve modern göstermeniz mümkün. Banyonuzun duvarını zeminden tavana kadar ölçün ve tam orta noktayı işaretleyin. Aslında burada duvarı ikiye bölüyorsunuz. Alt tarafı beyaz renge boyamanız, banyoya girildiğinde derinlik katacak ve banyonuzu olduğundan daha büyük ve ferah bir alan görüntüsüne getirecektir. Üst tarafı ise canlı ve iç açıcı renklere boyayarak canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Takım Ürünler Kullanın

Alan büyük olduğu zaman takım olmayan parçalar kullansanız bile göze batmama ihtimali çok yüksektir. Ancak alan küçüldükçe, ufak detaylar göze çarpmaya başlar bu nedenle banyonuzda kullanacağınız banyo setinin akım olmasına özen gösterin. Bu şekilde temiz bir görüntü elde edeceksiniz.

Güzel Bir Çamaşır Sepeti Seçin

Küçük banyolarda maalesef genellikle depolama için yeterli alan olmadığından çamaşır sepetleri dolapların içerisine konulamıyor. Bu nedenle dışarıda duracak çamaşır sepetinin banyonuza canlılık ve şıklık katacak bir parça olmasına özen gösterin.

Çamaşır Sepeti

EW’s Çamaşır Sepeti

Bitkilere Banyonuzda Şans Verin

Bitkiler aslında banyoda da kullanılarak ortama ferah bir hava katabilirler. Şık bir saksının içerisine koyacağınız bitkiler hem ortamı canlandıracak hem de küçük banyonuz için iyi bir dekorasyon önerisi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.