Küçük Banyo Tasarımları

Küçük Banyo Tasarımları
16 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 29 kez okundu.

Küçük banyo tasarımları üzerinde çok düşünülmesi gereken bir planlamayla yapılır. Düşünülen ve kullanılmak istenilen her hoş görünümlü aksesuarın dahil edilemediği küçük mekanların dekorasyonundaki zorluk ancak ciddi bir planla alt edilebilir.

Küçük Banyo Tasarımlarında Dikkat edilmesi Gerekenler

Doğru dekorasyonlar ile küçük banyolar hem daha kullanışlı hem daha çok genişlik hissi veren keyifli mekanlara dönüştürülebilir. Küçük banyolar için akıllı çözümler vardır. Küvetin sığabildiği fakat yerleştirildiği takdirde tüm alanın en az yüzde ellisini kaplayan bir banyoda küvet kullanılmamalıdır. Küçük banyo tasarımları konusunda en önemli araç aynalardır. Duşa kabinin etrafını saran sürgülü sistemin dışa bakan yüzeyi aynalı olursa mekanı olduğundan geniş gösterir. Daha ferah bir banyo görünümüne kavuşabilmek için açık tonlarda duvar boyaları seçilmelidir. Ayrıca fayansların ve banyodaki dolapların da açık renkli olması faydalıdır. Banyoda kapaklı dolap kullanmak yerine kapaksız raf sistemi mekanın ferahlığını arttırır.

Küçük Banyo Tasarımlarında Modernlik

Modern banyo modelleri çerçevesinde farklı ışıklandırma tasarımları ve olağan dışı aksesuarlar dikkat çeker. Örneğin standart bir lavabo yerine çanak lavabo modelleri modernliği temsil eder.

Küçük Banyo Tasarımlarında Tuvaletlerin Önemi

Küçük banyo tasarımları konusunda tuvaletin hacmi ve modeli önemlidir. Küçük tuvalet modelleri tercih edilmekle beraber kumandayla ayarlanabilen akıllı klozetler rağbet görmektedir. Kapağı otomatik olarak açıp kapayabilen, suyun ve kapağın sıcaklığını ayarlayabilen bu klozetlerin kötü kokuları emme özelliği de bulunur.

Küçük Banyo Tasarımlarında Aydınlatmanın Önemi

Beyaz, sarı ve açık mavi renklerindeki aydınlatmalar küçük banyolar için vazgeçilmezdir. Bu tür açık renkler banyoyu olduğundan büyük ve ferah gösterir. Işığın şiddeti ne kadar fazlalaşırsa banyo o kadar geniş zannedilir. Loş ve koyu ortamlardan kaçınılmalıdır.

Küçük Banyo Tasarımlarında Temanın Önemi

Vintage tarzı ya da klasik tarzda tasarımlar küçük banyolar için pek uygun değildir. Vintage tarzını yansıtan sözlü tablolar küçük banyoları iyice daraltır. Klasik tarzın ana rengi olan kahverengi ve tonlarındaki tasarım ise antika görünümlü çerçevelerle dar olan alanı iyice sıkışık gösterir. En uygunu bol ışıklı, ferah renklendirilmiş modern banyolardır.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git