Mobilya Dekorasyon

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Küçük Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çağımızda şehrin büyümesinden ya da ev fiyatlarının günden güne yükselmesi bizleri küçük ve dar evlerde yaşamayı zorunlu hale getiriyor.. Özellikle çocuk alanlarının küçük olması, ebeveynleri daha zor durumda bırakıyor. Çünkü hem onların gece yatması hem de gündüz ders çalışması ya da oyunlar oynaması için en ihtiyaç duyulan odalar dar olduğundan dolayı çocuklar bu alanlarda rahat ve özgürce hareket edemiyor veya kişiliğine uygun bir ortamda yaşayamıyor. Ancak yenilikçi dekorasyon fikirleri sayesinde dar çocuk odalarına geniş ve ferah bir görünüm kazandırabiliriz. Sizler de dar ve küçük odalara pratik çözümler arayanlardansanız işe öncelikle araştırma ile başlamalısınız. İşte evinizin küçük fertleri için hazırlayacağınız dekorasyon fikirleri….

Küçük odalara pratik çözümler

Küçük odalara pratik çözümler

Küçük Çocuk Odaları için Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

Genç ve çocuk odası takımları her ne kadar çocuğunuzun yaşına göre olması gerekse de biraz da odanın büyüklüğüne uygun biçimde olması da çok önemlidir. Örneğin; 3 ile 10 yaş arası çocuklarınız için çocuk odası hazırlayacaksanız yatak olarak ranza modellerini tercih edebilirsiniz. Tek çocuğunuz için tek kişilik baza ideal olacaktır. Bunun yatay olarak değil de dikey olarak yerleştirmelisiniz Yine şekilde elbise dolapları da odanızın büyüklüğüne uygun olacak şekilde seçilmelidir. Kitaplık yerine duvara monte edilen rafları tercih ederek zeminden yer kazanabilirsiniz.

Çocuk Odası Duvar Rengi ve Dekorasyonu

Aslında dar alanların geniş göstermenin en basit yolu duvar rengi oluyor. Eğer duvarlarınızda duvar kağıdı yoksa açık renkli duvar boyaları ile alana genişlik kazandırabilirsiniz. Beyaz, fildişi mavi tonlarını, fıstık yeşili ve bej gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Modüler Mobilyalar Büyük Kurtarıcınız

Küçük genç odası dekorasyon örnekleri arasında yer alan modüler mobilyalar hayat kurtarıcınız oluyor. Dar alanların kullanışlı hale getiren modüler mobilyalar aynı zamanda çocuk odanıza modern görünüm kazandırıyor. Alt kısmında çekmeceli yatak modelleri dolap ve çekmece ihtiyacı da pratik olarak giderilmiş oluyor. Tek ürün şeklinde görünüme sahip olan modüler mobilyalar, dolap masa ve yatak üçlüsü ile bileşik olarak tasarlanıyor. Kapladığı alanı daha verimli hale getiren bu mobilyalar dar genç odaları için oldukça avantajlı oluyor.

Küçük genç odası dekorasyon örnekleri

Küçük genç odası dekorasyon örnekleri

Işıklandırma Sisteminizi Doğru Seçmelisiniz

Dar çocuk odasında ışıklandırma armatörleri seçiminizde düz modellerinden yana kullansa da tavanlara LED ışıklandırma sistemi de harika oluyor. Ayrıca çocuk odanızın karanlık kalan köşelerine lambader veya çalışma masasına masa lambası ekleyerek odaya daha aydınlık ve dinginlik hissi verebilirsiniz. Avize modelleri için https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-turkuaz-tekli-avize adresini ziyaret edebilirsiniz.

EWs Akrilik Turkuaz Tekli Avize

EWs Akrilik Turkuaz Tekli Avize

Dar Çocuk Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dar çocuk odası dekorasyonunda tercih edeceğiniz mobilyalar her ne kadar odanın büyüklüğüne uygun seçilse de ebeveyn olarak çocuklarınızın fikirlerini de ön planda tutmalısınız. Çünkü çocuğunuzun istediğine göre hazırladığınız dekorasyon, ona kendini iyi hissettirip özgüvenini artıracak ve odasını uzun yıllar kullanmayı isteyecektir. Mutlaka odayı sadece yatmak için değil, aynı zamanda çocuğunuzun oyun alanı ders çalışma yeri olarak düşünerek çok amaçlı bir alan yaratılmalıdır. Bunun için kişiselleştirerek seçimler yapmak daha doğru olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.