Küçük Evimi Nasıl Dekore Edebilirim?

Küçük Evimi Nasıl Dekore Edebilirim?
13 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 48 kez okundu.

Uyumlu Mobilyalar Seçin

Küçük evimi nasıl dekore edebilirim diye düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken akıcı bir görüntü elde etmek ve alana daha çok eşya sığdırabilmek için birbirini tamamlayan mobilyalar kullanmaktır.. Böyle bir uyumu elde etmek için mobilyaları takım olarak almanıza gerek yok. Farklı yerlerden alacağınız farklı parçalarla kendi tarzını oluşturabilirsiniz. Bunları yaparken seçtiğiniz eşyaların uyumlu olmasına dikkat edin.

Boşlukları Kullanın

Küçük evlerin en büyük sorunlarından birisi odanın çok kolay dağılıyor olmasıdır. Bu yüzden bu tür odalarda en büyük ihtiyacınız eşyaları koyabileceğiniz depolama alanları olacaktır. Bol raflı ya da çekmeceli dizaynlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Doğru Renkleri Seçin

Küçük evler için pratik çözümler arasında renklerin kullanımı ilk sıralarda gelmektedir. Renkleri odanın türüne göre örneğin çalışma odasında dikkat dağılmaması için koyu renkler, oturma odası gibi alanlarda ferah bir görünüm elde etmek için açık renkler kullanmak faydalı olacaktır. Ayrıca oda içerisinde kullanacağız renklerinde birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edin.

Fazlalıklardan Kurtulun

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları arasında ihtiyacınızı doğru tespit ederek, bu ihtiyacınıza göre eşya seçimi yapmak gelmektedir. Mobilyalarınızın, odanızın büyüklüğünü belirlemesine izin vermeyin. İhtiyacınıza yönelik, odayı küçültmeyecek ölçülerde eşyalar kullanmaya çalışın. Bu standartların dışına çıkmanız odayı daha da daraltmanıza, odaya kargaşanın hakim olmasına sebep olacaktır.

Ezberinizi Bozun

Ev dekorasyonu konusunda özellikle bizim kültürümüzde herkeste alışkanlık haline gelmiş bazı ezberler vardır. Her evin aşağı yukarı aynı şekillerde döşenmiş olduğunu görebiliyoruz. Küçük odaları doğru bir şekilde kullanmak için öncelikle bu ezberlerin dışına çıkarak tarzınıza uygun küçük evler için kullanışlı mobilyalar arayabilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Seçimi

Doğru aydınlatma sistemini oluşturmak için gündüz saatlerinde odanın maksimum seviyede güneş ışığından yararlanabilmesini sağlamak en doğru adım olacaktır. Örneğin; odada kullanılan renklerde ışığı emen koyu, nötr renkler yerine açık renkleri tercih etmek ortamı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git