Mobilya Dekorasyon

Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

16.02.2019
386
Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Genellikle evlerin en küçük alanlarından biri ( tabi her konut için geçerli değil) mutfaklarıdır ve küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun cevabı için sayısız fikir üretilebilir. Evlerimizin büyüklüğü ya da küçüklüğünden çok nasıl dekore edildiği önemlidir ve yapılacak olan bu dekorasyon seçimi (özellikle küçük mutfaklar için) fonksiyonel, ergonomik, hijyenik ve temizliği kolay olacak şekilde gerçekleştirilmelidir.

 

Geniş Bir Kullanım Alanı

Küçük mutfaklar için nem önemli  nokta geniş bir kullanım alanına sahip olmamasıdır. Ancak yapılacak akıllı seçimler ve akıllıca dizayn edilmiş tezgah, dolap, masa, oturma grubu ve çekmeceler ile çok daha fonksiyonel ve rahat bir mutfak tasarımı elde etmek hiç de zor değil.  Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz ya da kullandığınız mutfağa biraz daha fonksiyonellik ve rahatlık katmak istiyorsanız küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır konulu bu yazımız tam size göre. Küçük mutfaklar için kullanılacak bazı ürünleri sizler için belirledik.

Mutfak Tezgahları

Küçük mutfakların en büyük sorunlarından biri yemek yapılacak olan mutfak tezgahının da yeterli büyüklükte olmaması problemidir. Bu sorunu çözecek en akıllıca ürün ise açılır kapanır mutfak tezgahı olacaktır. Tekerlekli ya da raylı bir mekanizma ile açılıp kapanan bir mutfak tezgahı ihtiyacınızı çok rahat bir şekilde karşılayacaktır.

Mutfak Masaları

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun en önemli kısmı belki de mutfak masası ve oturma grubu seçimi ile cevaplanabilir. Mutfaklarda en çok yer kaplayan ürünlerden bir tanesi mutfak masası ve oturma gruplarıdır. Aslında yemek odası ve yemek odası takımlarının gündeme gelmesi ile mutfaklarda yemek yemek  giderek azaldı ancak yine de masa ve oturma grubu olmayan bir mutfak düşünülemez. Küçük mutfaklar için minimal olarak tasarlanmış ve açılıp kapanan masalar ve oturma grupları tercih ederseniz, kullanılmadıkları zamanlarda çok daha az yer kapladıklarını göreceksiniz.

İyi Bir Aydınlatma

Küçük mutfak için seçilecek iyi bir aydınlatma sistemi, mutfağınızı olduğundan çok daha ferah gösterecektir. Burada önemli olan stratejik aydınlatmadır. Yani demek istediğimiz ne çok ne de az olacak şekilde doğru açı ve açılardan verilmiş olan aydınlatmadır.

 Renk Seçimi

Mutfak tasarımınızın geneli için seçeceğiniz açık renkler ve aralarına katacağınız canlı renkler ile dinamik, hareketli ve sıcak bir mutfak ambiyansı yaratabilirsiniz.

Foto Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.