Mobilya Dekorasyon

Küçük Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?

30.08.2019
206
Küçük Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Her evin kendine has bir tasarımı ve özellikleri vardır. Bu sebeple her evin her odanın kendine özel dekorasyon ihtiyaçları vardır. Özellikle mutfak dekorasyonunda yalnızca şıklık yetmez. Dekorasyonda kullanılan aksesuarlar aynı zamanda fonksiyonel olmalıdır. Küçük mekan tasarımları ihtiyaçlara özel olarak düşünüldüğü için alan kullanımına önem verir. Eğer siz de dar uzun mutfak sahibiyseniz bu yazı sayesinde küçük alan dekorasyonu hakkında bilgi sahibi olarak, kendi mutfağınızı düzenleyebilirsiniz.

Küçük Mekan Tasarımları

Küçük Mekan Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Bu yazıda mutfağı hem olduğundan büyük göstermek için hem de mutfağın mevcut alanını daha verimli kullanmak için yöntemler bulabilirsiniz. Ufak değişimler ve tercihlerle siz de mutfağınızda büyük değişimler yaratabilirsiniz. Hadi sizin için derlediğimiz küçük alan dekorasyonu konulu yazımıza bir göz atın!

1. Mutfak Masası Tercihi

Yemekleri mutfakta yemeseniz bile masa ihtiyacı genellikle oluyor. Dar uzun mutfak için en kullanışlı olanı ise katlanır olan mutfak masalarıdır. Böyle pratik bir çözümle yerden tasarruf ederken ihtiyaçlarınızdan da taviz vermemiş olursunuz!

Dar Uzun Mutfak

Dar Uzun Mutfak Örneği

2. Açık Renklerin Gücü

Beyaz ve açık renkler küçük mekanları bile daha ferah ve geniş gösterir. Küçük mekan tasarımları söz konusu olduğunda renklerin önemi de büyüktür. Renkleri iyi kullanmak küçük kare veya dar uzun mutfak fark etmeksizin, büyük ve ferah gözükmesi için işe yarayan bir çözüm. Duvarlar, dolaplar ve diğer mobilyalar beyaz seçilirse mutfak daha aydınlık olacaktır. Gözünüze renksiz mi geldi, hem renkli hem kullanışlı aksesuarlarla farklılık katabilirsiniz. Örneğin yeşil bir ekmek kutusu harika olacaktır!

3.Duvarları Kullanın

Küçük alan dekorasyonu her yeri en iyi şekilde kullanmak demektir. Sizde her boş alanı kullanışlı hale getirebilirsiniz. Duvarlara raf ve askılar ekleyerek kullanım alanınızı arttırın. Böylece sık kullandığınız eşyaları göz önünde tutmak için pratik bir çözüm yaratmış olacaksınız.

Küçük Alan Dekorasyonu

Küçük Alan Dekorasyonunda Duvarları Kullanmak En İyi Yollardan Birisidir.

4. Aydınlatma Şart

Küçük mekan tasarımları için aydınlatma olmazsa olmazdır. Ne kadar aydınlık o kadar ferahlık demek! Mutfağınızın penceresi küçük veya az ışık alıyor olabilir, bu durum mutfağı daha karanlık ve küçük gösterecektir. Tavan aydınlatması yerine spot kullanarak mutfağınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.