Mobilya Dekorasyon

Küçük Mutfaklarda Geniş Bir Görünüm İçin Renk Önerileri

17.10.2019
68
Küçük Mutfaklarda Geniş Bir Görünüm İçin Renk Önerileri

Evinizi dekore ederken en çok üzerinde durulması gereken konuların başında çalışacağınız odanın genişliğine uygun dekorasyon malzemeleri seçmek olacaktır. Geniş alanlar için alternatifleriniz ne kadar çok çeşitli ise dar alanlar için de o kadar kısıtlı olmaktadır. Odanın aydınlatmasından tutunda, mobilya ve depolama alanlarına ve aksesuar yerleşimine kadar birçok konuda planlı çalışmanız büyük önem arz ediyor. Hele ki mutfak gibi tesisat borularının ve endüstriyel ürünlerinin bulunması gereken alanlar dekorasyon çalışmalarınızda işinizi epey zor hale getiriyor. Bunun için mutfak aksesuarlarından tutun da mutfak dolapları, hatta duvardaki fayans ve zemin kaplamasına kadar bütün malzemelerin özenli ve doğru seçilmesi gerekiyor. Örneğin https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-siyah-cekmece-ici-kasiklik adresinden çekmece düzenlemesi için mutfak aksesuarı satın alabilirsiniz. Yeni mutfak modelleri ve fiyatları konusunda araştırmalar yaparak mutfak dekorasyon çalışmalarınız için ilk adımı atabilirsiniz.

EWs akrilik siyah çekmece içi kaşıklık

EWs akrilik siyah çekmece içi kaşıklık

Renkler ile Ferahlı Sağlanabilir

Dar mutfaklarınızın dekorasyon çalışmalarından duvar boyanızın ya da fayansınızın ya da mutfak dolabınızın açık renkli olmasına özen göstermelisiniz. Koyu renkler bunaltıcı ve karanlık bir hava yaratacaktır. Öte yandan mutfağınıza kullanacağınız ışıkların da açık olması gerekmektedir. Geniş bir mutfak görünümü için kahverengi ve siyah gibi koyu renklerden uzak durmalı genellikle, çakıl taşı, beyaz ve fildişi gibi aydınlık ve ferahlık veren renkleri tercih etmelisiniz. Açık renkli mutfak dekorasyonu ya da country tarzı mutfak eşyaları ile de dar mutfaklarınıza genişlik kazandırabilirsiniz.

Country tarzı mutfak eşyaları

Country tarzı mutfak eşyaları

Yenilikçi ve Üretici Olun

Dar alanlarını dekore ederken pratik ve yenilikçi fikirler olumlu sonuç verir. Evinizde en çok kullandığınız alanlardan birisi olan mutfaklar, beyaz eşyalar, mutfak dolapları masa sandalye vs eşyaların yer alındığı alanlardır. Hayal gücünüzü kullanıp, küçük ve pratik dokunuşlar yaratarak mutfağınızı dar ve kasvetli havasından kurtarabilirsiniz. Mutfağınızı dönemsel izler taşıyan mobilyalar ile tasarlamak istiyorsanız da Retro tarzı mutfak modelleri tercihleriniz arasında yer alabilir.

Retro tarzı mutfak

Retro tarzı mutfak

Zeminden Yer Kazanmak İçin

Mutfağınız dar ise birçok kimsenin severek kullandığı çok amaçlı mutfak dolaplarını kullanmak yerin, dekoratif ve işlevsel duvar raflarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede zeminden ve alandan yer kazanabilirsiniz. Bunun dışında yemek masası yerine, daha fonksiyonel bir çözüm olacak bar kullanımını tercih etmelisiniz. Ayrıca ürünlerin boyutuna göre mutfak eşyası tercih etmeniz daha doğru olur. Mutfak dolaplarınızın da tıkış tıkış dolmaması için tavalarınızı ve servis gereçlerinizi tekli mutfak askılar ile duvarlara asarak dizayn edebilirsiniz.

Ahşabın Sıcaklığı ile Gelen Fark

Eğer mutfak dekorasyonunda soğuk renkleri kullanmayı tercih ettiyseniz, ahşap dokular ile mutfağınıza sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Geniş olmasını yanı sıra dar mutfağınızın daha modern bir havaya sahip olması için de modern stil ögeleri ile hem elegan hem de çarpıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mutfaklar için özel yapılmış ince tabureler tercihleriniz arasında yer almalıdır.  Bu ve bunun gibi yenilikçi fikirler ile dar mutfaklarınıza yeni bir stil kazandırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.