Küçük Odalar için Yatak Odası Takımı

Küçük Odalar için Yatak Odası Takımı
14 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 45 kez okundu.

Özellikle küçük odalar için yatak odası takımı seçimi özen gösterilmesi gereken bir dekorasyon faaliyetidir. Yatak odasının parçalarını oluşturan yatak, gardırop, tuvalet masası, komodin ve şifonyer seçimi yatak odası olarak kullanılacak olan odanın fiziksel özelliklerine göre seçilmelidir.

Seçim Nasıl Yapılmalıdır?

Küçük odalar için yatak odası takımı seçilirken öncelikle evinizin bütün dekorasyonunu göz önüne almalısınız. Evinizin geri kalan kısmında ne tarz bir dekorasyon stili hakimse yatak odanızı da ona göre seçmelisiniz.

Yatak Odası Önemlidir

Yatak odası bütün günün yorgunluğunu attığımız ve yeni güne başladığımız yerler olarak ayrı bir öneme sahiptir.  Yatak odamızın büyük ya da küçük olması o kadar önemli değildir, burada önemli olan nokta nasıl dekore edildiğidir.

Ferah ve Huzurlu

Küçük odalar için yatak odası takımı seçilirken alınacak olan ürünlerin mutlaka fonksiyonel olması gerekmektedir. Aynı zamanda daha ferah ve huzurlu bir yatak odası istiyorsak açık renklerin kullanıldığı tasarımlar seçerek sade bir dekorasyon tarzı yaratmanızda yarar vardır.

Minimal Tasarıma Sahip Ürünler

Minimal dekorasyon ürünleri seçerek yatak odanızda çok daha ferah bir hava yaratabilir ve çok daha geniş bir kullanım alanına kavuşabilirsiniz.  Küçük odaları olduğundan daha geniş ve ferah göstermenin bir diğer yolu da ayna kullanmaktır.  Odanızın fiziksel yapısına uygun olarak kullanacağınız bir ayna ile küçük yatak odanız çok daha geniş ve ferah gözükecektir.

Daha Fazla Saklama Alanı

Seçeceğiniz yatak odası takımının mutlaka kullanışlı ve fazla saklama alanına sahip olduğundan emin oldun. Küçük odalarda kullanılan mobilyaların her santimetre karesi kullanım açısından büyük önem taşıdığı için dikkatle tasarlanmış ve öne göre üretilmiş olmalıdır.

Küçük yatak odalarında gardıroplar ve yataklarda mutlaka fazla eşyalar için saklama alanları olmalıdır. Örnek olarak makyaj masamızda oturmak için kullanılan pufun alt kısmı bir çeşit sandık olarak kullanılabilmelidir. Ya da yatağın alt kısmı baza ya da çekmecelerden oluşarak ekstra saklama alanı yaratmalıdır.

Küçük odalarda olduğu gibi küçük yatak odalarında da aydınlatma önemlidir. Odanızda kullanacağınız stratejik aydınlatma ile odanız olduğundan çok daha geniş ve ferah gözükecektir.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git