Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu
13 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 55 kez okundu.

Uyumlu Mobilyalar Seçin

Küçük oturma odası dekorasyonu için akıcı bir görüntü elde etmek ve alana daha çok eşya sığdırabilmek için birbirini tamamlayan mobilyalar kullanın. Böyle bir uyumu elde etmek için mobilyaları takım olarak almanıza gerek yok. Farklı yerlerden alacağınız farklı parçalar ile kendi tarzını oluşturabilirsiniz. Bunları yaparken seçtiğiniz eşyaların uyumlu olmasına dikkat edin.

Boşlukları Kullanın

Küçük odaların en büyük sorunlarından birisi odanın çok kolay ve hızlı dağılıyor olmasıdır. Bu yüzden bu tür odalarda en büyük ihtiyacınız eşyaları koyabileceğiniz depolama alanları olacaktır. Bol raflı ya da çekmeceli dizaynlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Doğru Renkleri Seçin

Oturma odası dekorasyon ürünleri yanı sıra renklerin kullanımı da önemlidir. Renkleri odanın türüne göre örneğin çalışma odasında dikkat dağılmaması için koyu renkler, oturma odası gibi alanlarda ferah bir görünüm elde etmek için açık renkler kullanmak faydalı olacaktır. Ayrıca oda içerisinde kullanacağız renklerinde birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Fazlalıklardan Kurtulun

Oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusunda ihtiyacınızı doğru tespit ederek, bu ihtiyacınıza göre eşya seçimi yapmak gelmektedir. Mobilyalarınızın, odanızın büyüklüğünü belirlemesine izin vermeyin. İhtiyacınıza yönelik ve odayı küçültmeyecek ölçülerde eşyalar kullanmaya çalışın. Bu standartların dışına çıkmanız odayı daha da daraltmanıza ve odaya kargaşanın hakim olmasına sebep olacaktır.

Ezberinizi Bozun

Ev dekorasyonu konusunda özellikle bizim kültürümüzde herkeste alışkanlık haline gelmiş ezberler vardır. Her evin aşağı yukarı aynı şekillerde döşenmiş olduğunu görebiliyoruz. Küçük odaları doğru bir şekilde kullanmak için öncelikle bu ezberlerin dışına çıkarak tarzınıza uygun ilginç oda tasarımları oluşturma yoluna gidebilirsiniz.

Doğru Aydınlatma Seçimi

Doğru aydınlatma sistemini oluşturmak için gündüz saatlerinde odanın maksimum seviyede güneş ışığından yararlanabilmesini sağlamak en doğru adım olacaktır. Örneğin; odada kullanılan renklerde ışığı emen koyu, nötr renkler yerine açık renkleri tercih etmek bu ortamı oluşturmanızı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git