Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri
20 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 20 kez okundu.

Temizlik zorluğu,eşya sıkıntısı,ısınma gibi çeşitli nedenler ile eskiden büyük talep gören geniş evler yerine artık küçük evler tercih edilmekte. Salonlar da doğal olarak bu küçülmeden nasibini almakta.Küçük alanların döşenmesi,büyük metrekareli alanlara göre her zaman daha zordur ancak,küçük evlerin trend olması ile birlikte küçük alanlara uyumlu mobilyalar da tasarlanmaya ve sıkça karşılaşılmaya başlandı.Bu nedenle küçük salon dekorasyon örnekleri konusunda detaylı bir inceleme yapmak her zaman fayda sağlayacaktır.

Köşesiz parçalar

Dikdörtgen salon tasarımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi,köşesiz eşya kullanımıdır.Mobilya ve aksesuar tercihlerini köşesiz,oval ve yuvarlak eşyalardan yana kullanmak,hem ferah bir görünüm ortaya çıkaracak hem de tasarım konusunda önemli bir adım atılmış olacaktır.Özellikle orta sehpalar ya da zigon sehpaların oval olması dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri arasında ilk yapılan tercihlerden bir tanesidir.

L şeklinde koltuklar

Salonlarda köşe koltuk olarak da adlandırılan L koltuklara yer vermek bir başka önemli unsur olmaktadır.Sebebi ise uzun kenara boylu boyunca uzatılacak bir üçlü koltuk tamamen dikkatleri bu bölüme çekecektir.Oysa amaçlanan dikkati uzun kenara değil ortada yer alan boş bölüme çekmek olmalıdır.Bu tasarım da yine ince uzun salon dekorasyonu tercihlerinde dikkat çeken tasarım tercihlerinden bir tanesidir.

Yemek masası

Dikdörtgen salonların en çok merak edilen konularından bir tanesi de tartışmasız yemek masası olmaktadır.Özellikle tasarım planlanırken en çok sorulan sorulardan bir tanesi dikdörtgen salonda yemek masası nereye konmalı sorusu olarak ortaya çıkmaktadır.Yemek masasının en ferah ve iç açıcı görünüme kavuşmasının yolu kısa kenar yanında kullanılmasıdır.Kısa kenara paralel olarak konumlandırılacak bir yemek masası oldukça dikkat çekici ve hoş olduğu kadar kullanışlı da bir tasarım olacaktır.

Pencerelerde genişlik

Dikdörtgen odanın olmazsa olmazlarından bir tanesi geniş pencelerdir.Geniş pencerelerden içeri girecek olan ışık odanızın olduğundan çok daha geniş bir görüntü vermesini sağlayacaktır.

İnce uzun salon dekorasyonu yapılırken dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri incelenerek başarılı görsel çalışmalar çıkartılabilmekte  ve görsel bir ziyafet yaratılabilmektedir.

FOTO GALERİ


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git