Mobilya Dekorasyon

Küçük Yatak Odaları İçin Dolap Modelleri

Küçük Yatak Odaları İçin Dolap Modelleri

Küçük yatak odası dekoru, kimi zaman zorlayıcı olabilir ve istenen dizayn elde edilemez. Çoğu eşyanın gözden çıkarılması ya da farklı odalara taşınması gerekir. Ancak doğru mobilya, renk ve düzenleme seçenekleri ile olduğundan daha büyük görünen ve kullanışlı yatak odaları taşınabilir.

Dolap seçimine ilk olarak yatak odası için gömme dolap modelleri ve fiyatları karşılaştırılarak başlanabilir. Bunun yanında altı dolap üstü yatak fiyatları hakkında da araştırmalar yapılabilir. Sürgülü, bazalı ya da aynalı dolaplar da küçük yatak odalarında tercih edilebilir modeller arasındadır. Ayrıca küçük odalar için küçük mobilyalar uygun olacaktır. Avize tercihi de bu konuda önemlidir ve https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-soft-siyah-tekli-avize adresinden küçük odanız için uygun avize modeli seçebilirsiniz.

EWs akrilik soft siyah tekli avize

EWs akrilik soft siyah tekli avize

İşte küçük yatak odasında kullanılabilecek ve alandan kazanım sağlayacak 5 dolap önerisi:

Gömme Dolap Modelleri

Alanları verimli değerlendirmek için ilk akla gelen dolap modeli gömme tipi dolaplar olacaktır. Bunun için yapılması gereken en önemli şey, yatak odasının boyutlarının ölçünün doğru alınmasıdır. Farklı seçeneklere nazaran zahmetli ve pahalı olabilecek gömme dolapları, düzen ve toparlayıcılık açısından en faydalı seçenektir. Yine de yatak odası için gömme dolap modelleri ve fiyatları araştırması yapmadan dekorasyonu belirlememekte fayda var.

Yatak odası için gömme dolap modelleri ve fiyatları

Yatak odası için gömme dolap modelleri ve fiyatları

Sürgülü Kapılı Dolap Modelleri

Küçük yatak odası dekoru yapılırken dolap seçiminde sürgülü modeller de değerlendirilebilir. Özellikle yatak ve dolap birbirine çok yakın şekilde yerleştirilmek zorunda ise bu tarz dolaplar kurtarıcı olacaktır. Dolap kapakları için açılma payı bırakmanıza gerek kalmaz ve alan yaratmanızı sağlar.

Altı Dolap Üstü Yatak Modeller

Yatak odası dolapları, sadece giysilerin depoladığınız mobilyalar değildir. Giysiler yanında yastıklar, nevresimler, yorganlar gibi yatak odası tekstil ürünlerini de bu odada saklamak kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle dar ve küçük odalarda depolama sorunları yaşanabilir. Yatak altlarını da değerlendirerek bu sorunu yok edebilirsiniz. Baza tipi yataklar ya da altı geniş yataklar tercih edilerek yatak altları da değerlendirilebilir. Altı dolap üstü yatak fiyatları hakkında bilgi alarak, küçük odalarınızı ferah alanlara dönüştürebilirsiniz.

Altı dolap üstü yatak fiyatları

Altı dolap üstü yatak fiyatları

Aynalı Dolap Modelleri

Aynalı dolap modelleri ile küçük odalarda genişlik algısı yaratabilirsiniz. Dolap kapakları ya da cephelerinden bulunan aynaların yardımı ile hem kullanışlı hem de ferah bir oda dekore edebilirsiniz.

Köşeli Dolap Modelleri

Odanın şekli ve boyutlarına göre dolap seçimleri yapılabilir. Eğer oda uzun ince ise tüm duvarı kaplayan modeller yerine köşeleri değerlendirilebilir. Bu şekilde odanın kullanılmayan alanları da işlevsellik kazanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.