Küçük Yatak Odaları İçin Dolap Modelleri

Küçük Yatak Odaları İçin Dolap Modelleri
17 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 252 kez okundu.

Yatak odanız istediğiniz büyüklükte olamadı ise ya da küçük yatak odası sevenlerdenseniz dolap sizin için kritik öneme sahip olacaktır ve küçük yatak odaları için dolap modelleri konusunda önemli bir araştırma yapmanız gerekecektir.

Küçük evler

Ülkemizde son dönemde gelinen nokta itibari ile evlerin boyutları son derece küçülme yoluna girmiş durumda.Özellikle şehir merkezlerinde yeni yapılan ve yapılmakta olan yapılarda,merkezlerde geniş inşaat alanları kalmaması,modern insan düşüncesinin temizlik zorluğu ve eşya çokluğu nedeniyle küçük evlere kayması nedeniyle küçük ve dar evler dizayn edilmektedir.

Yatak odaları da küçüldü

Yatak odaları da doğal olarak küçülen metrekarelerden nasibini almaktadır.Bu nedenle  doğru dizayn için dolap tercihini son derece verimli kullanmak gerekmektedir.

Sürgülü kapılı gardıroplar

Küçük yatak odası nasıl dekore edilir başlıklı araştırmanın ilk noktası sürgülü kapılı gardıroplar olacaktır.Küçük alanlarda kapı açılma mesafesi olacak kapılı dolaplar tercih edilmesi alanı son derece kısıtlayacaktır.Bu nedenle sürgü kapı dolaplar son derece kullanışlı ve mekanda alan elverişi sağlayıcı olacaktır.

Gömme dolaplar

Sürgülü kapı dolaplara göre daha maliyetli bir seçenek olsa da gömme dolaplar son derece de  kritik bir tercih olabilmektedir. Dar yatak odaları için çözümler konusunda gömme dolaplar her zaman önemli bir alternatif olarak ortaya çıkmaktadır.

Aynalı dolaplar

Dar alanlarda aynanın son derece ferah ve genişletici bir etki yaratması her zaman bilinen bir gerçektir. Gardıropda da ayna kullanımı yine aynı etkiyi yaratacak ve görünüm konusunda ciddi bir güzellik ortaya koymasının yanında odayı da son derece geniş gösterecektir.

Köşe dolaplar

Küçük yatak odalarında her alanın değerlendirilmesi olmazsa olmaz bir kuraldır.Köşeler de buna dahildir.Köşeleri değerlendirmek açısından köşe dolaplar son derece verimli eşyalar olarak ortaya çıkmaktadır.Çünkü dolaplar ağır ve hantal eşyalar olmaları nedeniyle konuldukları duvarda bulunan köşenin atıl durumda kalmasına sebebiyet vermekte olduklarından, küçük yatak odaları için dolap modelleri arasında köşe dolaplar son derece fayda sağlamaktadır.

Boydan boya dolaplar

Yatak odalarının bir başka alan tasarrufu sağlayan ve görsel güzellik yaratan seçeneği boydan boya dolaplardır. Dar yatak odası dekorasyonu konusunda duvara monte edilmiş boylu boyunca yer alan dolaplar her zaman son derece kullanışlı olmaktadır.


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git