Mobilya Dekorasyon

Kullanılmayan Gömleklerden Çocuk Kıyafetleri Yapmanın Yolları 2021

Kullanılmayan Gömleklerden Çocuk Kıyafetleri Yapmanın Yolları 2021

Hepimizin evinde kullanılmayan ancak atmaya da kıyamadığımız kıyafetler bulunmaktadır. Özellikle kenara atılmış erkek gömleklerinden yeniden faydalanmak imkansız gibidir. Sizin de evinizde aile bireylerinizin artık giymediği bu tür gömlekler varsa bilhassa küçük kızınız için elbiseler hazırlayabilir, bu sayede hem onu mutlu edebilir hem de çocuk kıyafetlerine harcayacağınız parayı minimum seviyeye indirebilirsiniz. Bu kıyafetleri hazırlamak için gömleklerin yanı sıra kalıp olarak kullanacağınız çocuk kıyafetleri, makas, tebeşir ve kıyafetleri süslemek için düğme, kurdele ve pul gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. Çocuklarınızı mutlu etmek ve kullanılmayan gömlekleri değerlendirmeye başlamak için neden hala bekliyorsunuz?

1-Kot Gömlekten Elbise

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-1

Eşinizin artık kullanmadığı kot gömleğinden küçük kızınız için sevimli bir elbise yapmak istemez misiniz? Üstelik bunu yapmak son derece kolay. Kızınızın elbiselerinden birini gömleğin üzerine koyun ve ardından elbisenin çevresini kalem veya tebeşirle çizin. Bir makas yardımıyla çizdiğiniz kısımlardan gömleğin ön ve arkasını aynı anda kesin. Elbiseyi yanlarından ve yakasından diktikten sonra kollarını dikin. Elbiseyi süslemek için bel, yaka ve kol ağızlarında kurdele ya da pullardan faydalanabilirsiniz.

2-Pratik Elbise Yapımı

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-2

Eşinize dar gelen ya da artık modası geçtiği için kullanamadığı gömleklerini değerlendirmek ve aile bütçesine katkıda bulunmak için bu gömleklerden kolaylıkla küçük kızınız için elbiseler yapabilirsiniz. Kızınızın beğendiğiniz bir elbisesini kalıp olarak kullanarak gömleğin üzerine yerleştirmeniz ve çizip kestikten sonra yanlarından ve yakasından dikmeniz yeterli olacaktır. Elbiseyi dilerseniz askılı veya kısa kollu da yapabilirsiniz.

3-Çizgili Gömlekten Elbise

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-3

Eğer kızınız babasının kıyafetlerini karıştırmaktan hoşlanıyorsa onun gömleklerinden biriyle yapacağınız bu elbiseye bayılacak. Kızınızın giymekten hoşlandığı bir elbisesini kendinize ölçüt alarak çizgili bir gömleği kolaylıkla elbise haline dönüştürmeniz mümkün.

4-Mavi Gömlekten Kısa Kollu Elbise

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-4

Atmaya kıyamadığınız bir gömlekten kızınıza elbise yapmaya ne dersiniz? Bunun için gömleği resimde gördüğünüz şekilde kesmeniz, teyelledikten sonra yanlarından dikmeniz yeterli olacaktır. Son derece zahmetsiz bir şekilde yaptığınız bu elbiseyi kızınız üzerinden çıkarmak istemeyecek!

5-Düğme Detaylı Elbise

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-5

Düz renk bir erkek gömleğini kolaylıkla minik kızınız için elbise haline getirebilirsiniz. Gömleğin üzerine resimdeki gibi kalıp çizdikten sonra makasla kesmeniz, dikimini tamamladıktan sonra ise çiçek desenli düğmelerle süslemeniz ortaya harika bir elbise modeli çıkartmanızı sağlayacaktır.

6-Pembe Elbise

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-6

Küçük kızların pembe renge olan sevgileri herkesin malumu. Kızınıza babasının artık giymediği bir pembe gömleğinden basit bir şekilde elbise yapabilirsiniz. Elbiseyi hazırladıktan sonra eteğine nakışla kuş veya benzeri işlemeler yapmanız elbisenin daha da sevimli görünmesini sağlayacaktır.

7-Tişörtten Elbise Yapımı

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-7

Kullanmadığınız bir tişörtünüzü de aynı gömleklerde olduğu şekilde basit ama kullanışlı bir kız çocuğu elbisesine dönüştürebilirsiniz. Yine gömleklerde olduğu şekilde bir elbiseyi kalıp olarak kullanıp tişörtü kesebilir ve diktikten sonra dilediğiniz gibi süsleyerek kızınıza giydirebilirsiniz.

8-Elbise ve Yelek Modeli

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-8

Farklı gömlekleri bir araya getirerek küçük çocuklarınıza elbise ve yelek yapmanız mümkün. Bunları yapmak biraz zahmetli de olsa çocuklarınızın yüzündeki mutluluğu gördüğünüzde tüm zahmetlerinize değdiğini anlayacaksınız.

9-Pratik Elbise Modeli

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-9

Kullanılmayan bir erkek gömleğini resimdeki gibi keserek kızınızın bayılacağı bir elbise modeli yaratmanız mümkün. Elbisenin kolları ve yakasına lastik geçirerek elbiseye farklı bir hava katabilirsiniz.

10-Kemerli Elbise Modeli

kullanilmayan-gomleklerden-cocuk-kiyafetleri-yapmanin-yollari-10

Minik kızınıza farklı bir elbise modeli hazırlamak istemez misiniz? Bunun için kullanılmayan bir gömlekten faydalanabilirsiniz. Resimlerde görüldüğü şekilde elbiseyi hazırlayabilir, gömleğin yaka ve kollarını kızınızın elbisesine dikebilirsiniz. Elbise için hazırlayacağınız kemer elbisenin havasını tamamen değiştirecektir.

Paylaştığımız resimlerin sizlerin ufkunu açmada yararlı olacağını ve minik çocuklarınızı mutlu etmede az da olsa katkımız olacağını umut ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.