Mobilya Dekorasyon

Lüks Mobilyalar ve Sıradan Mobilyaların Salonda Kullanımı 2021

Lüks Mobilyalar ve Sıradan Mobilyaların Salonda Kullanımı 2021

Paradan yapılmadıysanız, bütün o iç tasarım sitelerini gezip, dergileri inceledikten sonra gönlünüzün almak istediği her şeyi karşılayamıyor olabilirsiniz. Gerçekliğe hoş geldiniz. Kalbiniz bir şey, cüzdanınız ise başka bir şey söylüyorken istediğiniz görüntüyü elde etmek oldukça zor olacaktır tabi ki.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi

Ama iyi haberlerimiz var, yüksek kaliteli parçaları inceliyor da olsanız, sınırlı bir bütçeye de sahip olsanız ( ya da ikisinin arasında bir yerlerde), sofistike ve şık bir görüntü elde etmeniz her zaman mümkün. Şimdi salonlarda pahalı ve ucuz parçaların birleşimiyle –orta yollu- bir görüntüden katlarca güzel görüntülere nasıl sahip olabileceğimize bakalım.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi-1

Renk, yapı ve doku konusunda katmanlar oluşturun. Bütün o her yeri yastıklarla döşeyin saçmalıklarından bahsetmiyorum. Ama bir ortamda görsel olarak ilgi çekici bir şeyler varsa (zevkli bir şekilde renklendirme katmanlandırma gibi), alan otomatik olarak daha sofistike bir görünüm elde edecektir.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi-2

Kaliteli ana mobilyaları araştırın –örneğin koltuğunuz- burada fazla zaman geçireceksiniz çünkü. Bu odayı aydınlatmak içinse daha düşük bütçeli aksesuarlar tercih edin.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi-3

Karıştırın ve eşleştirin! Bazı genel parçaları daha pahalı tasarımlarınızın arasına “saklayarak” odada bulunan her şeyin çok kaliteli olduğu hissini uyandırabilirsiniz. Bir adım daha ileri gidip düşük fiyat aldığınız parçaların daha orijinal ve eşsiz görünmesini sağlamaya çalışın.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi-4

Sıradan eşyalarınıza daha pahalı ve özel bir görüntü getirmek için madeni eşyalar kullanın. Bana göre, pirinç eşya kullanmak hiçbir şekilde kötü görünemez. Hiçbir şekilde.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi-5

Ayaklı mobilyaları tercih edin. Kulağa delice gelebilir ama bu doğru! Mobilyalar yerden biraz da olsa yükseldikçe, nasıl oluyorsa daha elit ve daha zarif duruyorlar. Eğer şuan kullandığınız mobilyaların ayağı yoksa ve bütçeniz yenilemek için yetersizse, kendiniz birkaç ayak ekleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz birçok seçenek mevcut ve daha kişisel bir alan yaratmanız için çok iyi bir yol.

SmartHome

Sanat eserleri ekleyin, bu sayede kendinize ait hoş bir alan yaratabilirsiniz. Unutmayın ki en kötü sanat eseri bile (3 yaşındaki yeğeninizin suluboya ile yaptığı ağaç mesela) çerçevelenip durulduğunda galeriden çıkmış gibi duracaktır. Bir grup küçük sanat eserini çerçeveleyip kullanabilir, yanına bir-iki tane de büyük parça ekleyebilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, unutmayın ki söz konusu sanat olduğunda sunum her şeydir.

siradan-mobilyalarin-salonda-kullanimi-7

Daha kişisel bir görünüme sahip olup alanınıza bir karakter eklemek için kişisel şeyler kullanın. Örneğin kutu raflı kitaplıklar, biraz boyanıp bakım yapıldığında kişisel olarak tasarlanmış gibi durabilir. Modern ve eski tipli mobilyalar da elit bir görüntü yakalamanın harika bir şeklidir.

Resim Kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.