Mobilya Dekorasyon

Modern Teras Modelleri

10.10.2019
52
Modern Teras Modelleri

Açık havada güzel zamanlar geçirmek için en uygun yerler bahçe, teras ve balkon dekorasyonu alanlarıdır. Teras ve bahçe denince ilk akla hep uzun, sıcak olan yaz geceleri gelecektir. Fakat yurt dışında özellikle bazı soğuk kuzey ülkelerinde bulunan kapalı olmayan teras ve bahçeler, kış aylarında bile çoğunlukla kullanıldığı bilinmektedir. İşte bu sebeple olsa gerek ki tüm açık alanlar yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanmaktadır. Bazı dekorasyonlarda, hem kış için hem de yaz için uygun bir biçimde tasarlanabiliyor. Teras için dekorasyon bakıldığında bu tarz modeller yazlık ve kışlık olarak kullanım açısından uygun modellerin gittikçe yaygınlaştığı görülmektedir. Bu teras ve balkon modellerinde şömine tarzı yapılar sıkça uygulanmaktadır. Yapılar planlandığında yaz ayları için barbekü yapmak, kış ayları için soğuktan korunmak ısınmak için kullanılır olmasına dikkat edilmektedir.

Teras ve balkon dekorasyonu

Teras ve balkon dekorasyonu

Modern Teraslar İçin Dekorasyon

Düşündüğünüzden daha büyük kocaman ya da küçük minicik olsun fark olmaksızın, teras için aksesuarlar içinde öncelik çiçeklere, bitkilere ve saksılara verilir. Küçük teraslarda yer kaplamaması için dikey bahçelendirme denilen tarz uygulayabilir. Dikey bahçelendirme sistemi içerisinde dilerseniz yapraksız renkli çiçekler, dilerseniz uzunca yapraklı tüm katmanları kaplayan bitkiler tercih edilebilir. Ayrıca teras için dekorasyon ile kullanabileceğiniz uzun ve dar saksı tiplerinin ipleri ile birbirine bağlama yöntemi ile kat kat bahçelendirme sistemi uygulayarak kendiniz yapabilirsiniz. Bu tarz saksılarda alt kısımları kapalı olması, su sızdırmaması çok önemlidir. Normal saksılardaki alt kısım su kanallarından oluşmakta bu yüzden delikler bulunmaktadır dikey sistemlerde bu tarz saksılar kullanmamak gerekmektedir.

Teras için dekorasyon

Teras için dekorasyon

Dekorasyon Ürünleri

Teras için aksesuarlar içinde olan bir dekorasyon ürünü mumlardır. Teras ve balkon dekorasyonu aydınlatmalarında özellikle tercih edilen gece aydınlatmaları mumları yumuşak ve derin bir ışık vermelidir. Bu tarz ışıklarda dekorasyon nasıl bir biçimde olursa olsun ortam yumuşak bir hava yaratmalıdır. Rüzgarın sert olduğu alanlar da cam fanuslar  içinde yakılabilen, eski kandilleri anımsatan sönmez mumlar da olabilir. https://www.ews.com.tr/cati-mumluk adresinden mumluk modelleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çatı mumluk

Çatı mumluk

Büyük mumlar mümkün olduğu kadar birbirine yakın olmalıdır ki etkisi artabilsin. Mum, küçümsenmeyecek kadar önemlidir, bir arada kullanıldığında birkaç tanesinin ne derecelerde başarılı bir aydınlatma etkisine sahip olduğu ortaya çıktığında hiç inanamayacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.