Mobilya Dekorasyon

Mutfağınızda Kullanışlı Bir Ofis Tasarlamanın 20 Yolu 2021

Mutfağınızda Kullanışlı Bir Ofis Tasarlamanın 20 Yolu 2021

Herhangi bir alan, büyüklüğü önemli olmaksızın, size birçok tasarım seçeneği sunacaktır, mutfağınız da öyle. Bir ev-ofis sahip olmak istiyorsunuz fakat yeterli alanınız yok mu? Eminim birçoğunuz yemek pişirdiğiniz yerde bir ev-ofis tasarlamanın kötü bir fikir olduğunu düşünüyorsunuzdur. Asıl soru: neden olmasın? Yazılarımın çoğunu mutfağımda yazıyorum ve bu çok hoşuma gidiyor! Peki, siz neden hayalinizden vazgeçiyorsunuz? Mutfağınıza çeki düzen verin ve bu fikri hayata geçirin. İpuçları? Hemen geliyor!

ofis-mutfak-modelleri-1

1- Mutfak çalışma alanınız için mükemmel yeri belirleyin. Ölü bir alan, bir ofis için çok iyi olacaktır. Boş bir duvar, bir masa ve rahat bir sandalye beklediğinizden çok daha fazlasını getirebilir!

ofis-mutfak-modelleri-2

ofis-mutfak-modelleri-3

2-Duvarlarınızı olabildiğince çok kullanın! Eğer sürekli bir koşturmaca içindeyseniz ve bir şeyleri unutmaya meyilliyseniz, duvarınıza bir mantar pano yerleştirebilirsiniz. Bu, takvimlerinizi asmak, not almak, tarifler hatta ailenizin fotoğraflarını asmak için bile mükemmel bir alan olacaktır.

ofis-mutfak-modelleri-4

3- Eğer bir mantar pano sahibi değilseniz, kara tahta da işinizi görecektir (ya da duvarınızı kara tahta boyası ile boyayabilirsiniz). Bu, önemli şeyleri –patronunuzu aramak ya da faturaları yatırmak gibi- hatırlamak için oldukça iyi bir yol.

ofis-mutfak-modelleri-5

4-Mutfağınızın bazı çekmecelerini ve raflarını farklı şeyler için kullanın. Bu depo alanlarından bir kısmını kağıtlarınızı ve kitaplarınızı düzenlemek için kullanmayı deneyebilirsiniz.

ofis-mutfak-modelleri-6

5- Çekilebilir laflar kullanarak yazıcı ve faks makinesi gibi materyallerinizi koyabileceğiniz alternatif alanlar oluşturun. Bu yolla aletlerinizi tozlanma ve kirlenmeden ve tabi ki çocuklardan da uzak tutabilirsiniz.

ofis-mutfak-modelleri-7

ofis-mutfak-modelleri-8

ofis-mutfak-modelleri-9

6-Mutfak adası depolamak için mükemmel bir ekstra alan yaratacaktır. Bu sayede yemek pişirdiğiniz yer ile ofisiniz arasında kesin bir çizgi çizmiş olacaksınız. Taşınabilir bir mutfak adası kullanarak mutfağınıza çok yönlülük katabilirsiniz. Daha çok raf ve depo alanına sahip olurken bu konuda daha az endişeleneceksiniz.

ofis-mutfak-modelleri-10

ofis-mutfak-modelleri-11

7-Yerden tasarruf edebileceğiniz başka seçenekler düşünün. Örneğin, çalışma masasının altında bir depo alanı oluşturabilirsiniz. Boş kutular ya da aklınıza gelen herhangi bir şey kullanabilirsiniz ve bu alanı bir perde kullanarak saklayabilirsiniz.

ofis-mutfak-modelleri-12

8-Elektronik aletleriniz için yeterli güç kaynağına sahip olduğunuzdan emin olun (bilgisayar, faks makinesi, şarj makineleri, yazıcı vb.). Eğer yeterli priziniz yoksa bir uzatma kablosu kullanabilirsiniz. Emin olun, ihtiyacınız olacaktır!

ofis-mutfak-modelleri-13

9-Mutfak tezgahınızda herhangi kablo vb. şeylerin bulunmasından kaçının. Güzel bir görünüm yaratmadığı gibi tehlikeli de olabilir. Bıçaklar, kablolar ve birkaç damla suyun bir araya geldiğini düşünün… kesinlikle iyi bir fikir değil!

ofis-mutfak-modelleri-14

10- Işıklandırma ise düşünülmesi gereken başka bir detay. Doğal bir ışık kaynağına yakın olması adına çalışma masanızı pencereye yakın bir yere yerleştirebilirsiniz. Yapay ışıklandırma için ise, eğer bir masa lambası için yeterli yeriniz yoksa, dolap altına yerleştirilen lambaları kullanmayı deneyin.

ofis-mutfak-modelleri-15

11- Bilgisayar monitörünüzü duvara sabitleyerek klavye için daha fazla yere sahip olabilirsiniz.

ofis-mutfak-modelleri-16

12-Rahat bir sandalye kullanın, özellikle zamanınızın çoğunu bilgisayar kullanarak geçiriyorsanız. Mutfağınızdaki sandalyelerden birini kullanabilir ya da yeni bir sandalye edinebilirsiniz.

ofis-mutfak-modelleri-17

13- Eğer yeterli yeriniz varsa pencerenin kenarında oturmak için bir bölüm oluşturabilirsiniz. Yaz akşamlarını geçirmek için mükemmel bir alan değil mi sizce de?

ofis-mutfak-modelleri-18

14- Ofis atıklarınızı koymak için kutular ya da sepetler kullanabilirsiniz. Sıradan ve sıkıcı çöp tenekelerini unutun. Eğer mutfak-ofisinizin diğer ofislerden farklı olmasını istiyorsanız biraz yaratıcı olun. Kutular oldukça basit, sevimli ve değişik amaçlar için de kullanılabilir malzemeler.

ofis-mutfak-modelleri-19

15- Ofisinizi dolabınızın içine saklayın. Eminim böyle bir şey düşünmemişsinizdir! Bu fikri çok seviyoruz ve beklenmedik misafirler geldiğinde dağınıklığı toplamanın en kolay yolu olduğunu düşünüyoruz. Sadece dolap kapaklarını kapatın ve hepsi bu kadar, hiç kimse bir şey fark etmeyecektir!

ofis-mutfak-modelleri-20

16- Bazı mutfak eşyalarını ofisinizi düzenlemek için kullanın. Örneğin ataçlarınızı eski bir cup cake kalıbında toparlayabilirsiniz. Bence çok iyi bir fikir, siz de öyle düşünmüyor musunuz?

ofis-mutfak-modelleri-21

ofis-mutfak-modelleri-22

17- Eğer yeterince yaratıcıysanız bir tabldotu farklı amaçlar için kullanmaya çoktan başlamış olmanız gerekir. Eğer aklınıza gelmediyse sizin için bir fikrimiz var; bir çekmece düzenleyicisi olarak kullanabilirsiniz!

ofis-mutfak-modelleri-23

18- Büyükannenizin eskiden kullandığı o rendeleri hatırlayın. Onları kalemlik olarak kullanmak yerine çöpe atmak sizce de büyük bir ayıp olmaz mı?

ofis-mutfak-modelleri-24

19-Kavanozları da kalemlerinizi düzenlemek için kullanabileceğiniz materyallerden. Bunları duvara sabitleyerek çok güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

ofis-mutfak-modelleri-25

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.