Mobilya Dekorasyon

Mutfak Aksesuarları: Kendin Yap

Mutfak Aksesuarları: Kendin Yap

Zevkimi hazır tasarımlar yansıtmıyor veya evime, mutfağıma elim değsin diyorsanız, gelin birlikte hayal gücümüzü konuşturalım. Evde mutfak aksesuarları yapımı hakkında bildiklerimizi size aktaralım. Ev yapımı mutfak aksesuarları için örnekler bizden, çeşitlendirip yapması sizden.

  1. Suplalarınız Size Özel Olsun

Suplalar eskiden çok özel davetlerde kullanılan ve her evde bulunmayan ‘tabak altı’ tabaklarıydı. Artık hemen hemen hepimizin evine girmiş, masasında kendine yer bulmuş, davetlerine şıklık katmış bu özel tabaklara küçük bir dokunuş yapabilirsiniz.

Mesela, ahşap supla kullanmayı tercih edenlerdenseniz, bahar davetlerinde zeytin yapraklarını kullanabilirsiniz. Birkaç dal zeytin yaprağını jüt ipiyle kurdele şeklinde bağlayarak suplanızın bir köşesine yapıştırın. Çift fiyonk tercih ederseniz suplanızın görünümüne zenginlik katabilirsiniz.

Cam bir suplanın masaya bakan alt yüzeyini kuru çiçeklerle kaplayıp vernikle sabitlemek de oldukça dikkat çekici olacaktır. Yoğun olmamak şartıyla, masanızda kuru çiçeklerden yapılmış aksesuarlar kullanarak suplalarınızla bütünleştirebilirsiniz.

“Supla da yaparım, yemek de!” diyorsanız tarzınıza uygun bir kumaştan istediğiniz şekilde supla yapabileceğinizi hatırlatalım. Aynı kumaştan bir runner yaparak da masada bütünlük sağlayabilirsiniz. Ayrıca, kendi yaptığınız suplanın kenarlarını, kullandığınız kumaşın desenine uygun renkli taşlarla veya dantellerle süslemenizi tavsiye ederiz.

Mutfak süsleri yapımı nasıl olmalıdır?

Mutfak süsleri yapımı nasıl olmalıdır?

  1. Küçük Detaylarla Mutfağınız Süslensin

Renk renk bakliyatları, boğumlu cam şişelere doldurup tezgahınızın köşesine koymaya ne dersiniz?

Küçük toprak bir güveç kabında, minik bir kaktüs hiç fena olmazdı mesela…

Ayrıca hem dekor hem kullanım kolaylığı arayanlar için de bir önerimiz var! Davlumbazınızın hemen altında konumlandırabileceğiniz ince uzun bir mıknatıs servis kaşıklarınız için harika bir seçenek.  Hem yemek yaparken her an elinizin altında olsun, hem çekmecenizde büyük bir yer açılmış olsun, hem de adeta bir şef görüntüsü yaratın!

Evde mutfak aksesuarları yapımı nasıldır?

Evde mutfak aksesuarları yapımı nasıldır?

  1. Mutfak Süsleri Yapımında Cam Elverişliliği

Cam; kabın içindekileri rahat rahat görebilmemiz ve de sağlıklı olması sebebiyle mutfağımızda sık sık tercih ettiğimiz bir malzeme. Ama hem cam olsun hem de biraz süslü olsun istiyoruz, çok mu?

Cam silindir kavanozlarınızı rahatlıkla kuru gıdalarınızı veya reçellerinizi saklamak için kullanabilirsiniz. Rafa yan yana dizdiğinizde oluşan görüntüyü daha da güzelleştirmek için kavanozlarınızın alt kısmını kavanoz boyutuna göre 5-8 cm yapıştırıcıya bulayıp renkli kum boncukların arasına daldırın. Mutfağınıza uygun renklerde harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Renk istemeyenler jüt iple, kavanozu alttan 5-6 sıra sarabilir. Tarzınızı konuşturmanın tam sırası!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.