Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır
15 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 172 kez okundu.

Mutfak dekorasyonu nasıl yapılır sorusunu cevaplayan belli başlı, dikkat etmeniz gereken temel noktalar vardır.

Mutfak Dolapları İçin Açık Raf Sistemleri

Özellikle küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır denildiği zaman akla ilk bu sistem gelir. Bu sistem küçük mutfağınız da kullanacağız eşyalar için oldukça yararlı depolama alanı sağlayarak, diğer eşya ve aksesuarlarınız için de yer açılmasına sebep olacaktır.

Mutfak Dekorasyonunda Kullanılabileceğiniz Renkler

Mutfakta farklı renkleri bir arada kullanmak idealdir. Ancak son zamanlarda mutfak dekorasyonu fikirleri arasında siyah renk ve tonlarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle ahşap ve tonları ile birlikte siyah kullanımı mekanda oldukça modern ve şık bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Bunun dışında alışılmışın dışına çıkılmış mavi ve tonlarının kullanımı da mutfakta rastlayabileceğiniz tasarımlardan.

U Mutfak Dizaynı

Mutfak dizaynı nasıl yapılır sorusuna en şık cevabı veren tasarımlardan bir tanesi u mutfaktır. Mekanınızın büyüklüğüne göre mutfağınızı modelleyerek oldukça şık bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Kullanması en keyifli olan mutfak tiplerinden birisi olan u mutfak ayrıca en şık mutfak tasarımları arasındadır.

Country ve Cam Kapaklı Mutfaklar

Country ve cam kapaklı mutfak dolapları en çok kullanılan mutfak mobilyaları arasındadır. Bu tip mutfaklarda özellikle beyaz, krem ve tonları bir arada kullanılmaktadır. Cam kapaklı mutfak sistemleri ise mutfağınızın daha geniş ve ferah gözükmesini sağlayacaktır.

Mutfak Zemini Nasıl Olmalı

Mutfak dekorasyonun da tamamlayıcı etkenlerden biriside zeminin tasarımıdır. Mutfak dekorasyonu yaparken önerilenler arasında; ahşap parke, sade renklerde karo ve doğal taş görünümlü seramik zemin malzemeleri başta gelmektedir. Zemine kullanacağınız malzemenin seçimini yaparken, mutfağınızın özelliğini, tarzını ve mutfakta kullanmış olduğunuz mobilyaların özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Mutfak Aydınlatması

Mutfak tasarımlarının tamamlayıcısı olan aydınlatmalar seçerken mutfağınızın genel tasarımına uygun olarak hareket etmelisiniz. Tavan aydınlatmalarını seçerken dekorasyonu tamamlayacak halatlar, metal aydınlatmalar ve rüstik avizeler oldukça şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git