Mobilya Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonunuzda Duvarların Etkin Kullanımı

23.08.2019
215
Mutfak Dekorasyonunuzda Duvarların Etkin Kullanımı

Mutfak evimizin en çok kullandığımız alanlarından biridir şüphesiz. Üstelik yemek yaparken kullandığımız tüm malzemeleri orada muhafaza ederiz. Gerek erzaklar, gerek tencere, tavalar ve daha sayısız yüzlerce materyalle mutfaklarımız, eşyası en bol alanlardandır. Bu yüzden de mutfağımızı doğru ve etkili kullanmak hayati önem taşır. Tabi burada en önemli problem stoktur. Mutfak dizayn dekorasyonu için duvarları daha etkin kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik kırıp dökmeye gerek kalmadan basit dokunuşlarla daha sade ve işlevsel bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Raflardan Yararlanın

Mutfak dekorasyon önerilerinin birinci sırasında şüphesiz ada şeklinde tasarım gelir. Mutfağınızdaki orta alanı boş bırakarak kendinize daha çok yer açabilirsiniz. Bu yüzden raflar sizin için altın değerindedir. Hareket serbestinizi kısıtlamayacak her alanı raflarla doldurarak eşyalarınızın daha düzenli durmasını sağlayabilir, ayrıca ortalıkta duran ve kargaşaya neden olan eşyalardan kurtulabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfak Dekorasyon Önerileri

Düzenleyiciler Kullanmayı Unutmayın

Amerikan mutfak örneklerini incelediğimizde sıklıkla karşımıza çıkan örneğin ekmek kutusu, düzenleyici kaplar, kutular her zaman hayat kurtarıcı niteliktedir. Düzenlemek istediğiniz materyaller ister küçük ister büyük parçalardan oluşsun hepsinin türdeşiyle aynı kutuda durması işinizi kolaylaştıracaktır. Fakat bunların ortalıkta durması yine de bir karışıklığa neden olacağı için, duvarlara yerleştireceğiniz minik raflar ve tutucular sayesinde duvarlarınızda şık baharat takımlarını, ekmeklikleri muhafaza edebilirsiniz.

EWs Akrilik Fuşya Ekmek Saklama Kutusu

EWs Akrilik Fuşya Ekmek Saklama Kutusu

Mutfak Dolabınızın Aktif Olduğuna Emin Olun

Mutfak dolapları, mutfağımızın demirbaşlarındandır. Hareket ettiremeyiz ve sık sık değiştiremeyiz. Bu yüzden işlevselliğinden emin olmak gerekir. Çoğu mutfak dolabının sorunu tavanla arasında bir boşluk kalmasıdır. Buralar genelde modem kutusu ve diğer işe yaramaz ve gözükmeyecek kutularla, ıvır zıvırlarla doludur. Ayrıca temizlemek zorunda kalmak da cabası.

Bu yüzden o boşluğu değerlendirmek, size pek çok dezavantajdan kurtulma şansı verir. Böylece oraya yerleştireceğiniz bir raf sayesinde eşyalarınız daha doğru yerleştirebilirsiniz. Unutmayın, erişilmesi zor olan yerlere en az kullandığınız eşyaları yerleştirin. Böylece gereksiz enerji harcamaktan kurtulabilirsiniz.

Hala Tablo İçin Bir Boşluk Var

Tüm bunları yaptınız. Ve hala bir boşluk öylece durmakta. O halde orayı daha estetik hale getirebilirsiniz. Sevdiğiniz bir tabloyu ya da bir fotoğrafı asarak mutfağı renklendirmeyi deneyin. Aradaki farkı görmeden edemeyeceksiniz.

Peki sadece tablo veya resim mi asabiliriz. Tabi ki, hayır!

Kendinize özel hazırlatabileceğiniz yazılar, takvimler, yemek listeleri, sık tüketilen yiyeceklerin kalori cetvelleri de sizin için uygun olacaktır. Bu şekilde beslenmenizi de düzenleyebilirsiniz.

Mutfak Dizayn Dekorasyon

Mutfak Dizayn Dekorasyon

Aynaların İllüzyonunu Kullanın

Aynalar iç mekan tasarımlarında hayat kurtarıcı bir göreve sahiptir. Özellikle dar bir mutfağınız varsa ve daha ferah bir mutfak istiyorsanız ayna kullanmak akıllıca olacaktır. Hem mutfağınızın daha geniş görünmesini sağlar hem de dekoratif amaçlı bir işlevi vardır. Üstelik yemek yaparken aynaya bakmak fikri kimseye itici gelmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.