Mobilya Dekorasyon

Mutfak Duvarlarını Nasıl Tasarlamalısınız?

18.09.2019
90
Mutfak Duvarlarını Nasıl Tasarlamalısınız?

Mutfakta zaman geçirmeyi çok seven kişiler, zamanla mutfağından sıkılmaya başlayabilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise sıkıcı bir ortamın olmasıdır. Ancak mutfak dekorasyonunu şık yapan kişiler genellikle mutfağa sadece yemek yapmak ve yemek için değil, burada vakit geçirmeyi sevdiği için girerler ve çıkmak istemezler. Mutfak tezgah üstü dizaynı, duvar tasarımı, masa, sandalye gibi birçok unsur, mutfağınızı dekore ederken önemli ölçüde etki oluşturmaktadır.

Mutfak Tezgah Üstü Dizaynı

Mutfak Tezgah Üstü Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Duvarlarınızı Canlandırın!

Tek renkten oluşturmuş olduğunuz mutfak duvarları, genel olarak zaman içinde sıkılma durumunu ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda soluk renkleri kullanmanız da zamanla mutfağınızdan sıkılmanıza yol açacaktır. Bunun yerine kolay temizlenebilen duvar kağıtları ya da boyalar kullanarak, duvarlarınızı canlandırmanız, mutfaktan sıkılma durumunuzu ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır. Mutfak döşeme modelleri araştırması yaparak en doğru seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Mutfak Döşeme Modelleri

Mutfak Döşeme Modelleri

Resimler ve Tablolarla Süslemek

Mutfakta da resim olur mu hiç demeyin! Eğer isterseniz mutfakların duvarlarını daha canlı bir hale getirmek için resimler koyabilirsiniz. Bu, hem göz zevkine hem de yemek yenilen bir mekan olduğundan dolayı iştah açıcı, keyifli resimler ekleyerek, çok daha fazla vakit geçirmek isteyebileceğiniz bir mekan olmasını sağlamaktadır.

Duvarlara Raf Ekleyebilirsiniz

Mutfakta aslında depolama konusunda birçok bölme bulunmaktadır. Ancak bu bölmeler dolap içlerinde yer almaktadır. Aynı zamanda duvarların da bir bölme olarak kullanılması hem göze çarpması açısından, hem de yer tasarrufu açısından büyük bir yardımcı olmaktadır. Duvarlarınıza ekleyeceğiniz raflar üzerine çeşitli mutfak aksesuarları koyarak çok canlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Şirin mutfak aksesuarları ile siz de mutfağınızın şıklığını ve zarafetini ön plana çıkartabilir; göz zevkinize hitap etmesini sağlayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Şirin Mutfak Aksesuarları

Şirin Mutfak Aksesuarları

Mutfak Tezgah Üstü Dekoru

Mutfak tezgahının düzenini göz zevkinize hitap eder şekilde ayarlamanız oldukça önemlidir. Aynı zamanda tezgah üstünde yer alan taş, fayanslar ve duvar renginin uyumunu yakalamak, son derece büyük bir önem konusudur. Hepsi aynı renk olmak zorunda değil, ancak kırmızı-siyah-beyaz gibi üç farklı rengin doğru bir şekilde kombinlenmesi gibi bir uyum yakalamak, keyfinize keyif katacaktır.

Masayı Duvara Dayamak

Mutfağı canlandırmak için yapılabilecek bir diğer dekorasyon fikri de masayı duvara dayamaktır. Böylece hem mutfağınızda yerden tasarruf edeceksiniz, hem de güzel bir görüntü oluşturacaksınız. Burada kullandığımız mobilyanın, mutfağınızın rengine uyumu da çok önemlidir. Mutfak duvarınız, masayı duvara dayamanız ile beraber boş görünmeyecek, aksine daha dolu görünecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.