Mutfak Tasarımları 2019

Mutfak Tasarımları 2019
11 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 67 kez okundu.

Mutfak tasarımları 2019 yılındaki trendlere göre yüzyılın getirmiş olduğu teknolojik gelişmelerle birlikte daha modern olup aynı zamanda estetik ve şıktır. Mutfaklar en önemli zamanların büyük bölümünün geçirildiği önemli yaşam alanlarından biri olduğu için tasarımı oldukça önemlidir. Gün içinde aile bireylerinin bir araya gelebildikleri bu toplanma alanı iyi şekilde dekore edilmelidir.

Mutfak Dolabı Modelleri Ve Renkleri 2019

2018 yılındaki en göz alıcı mutfak dolabı modelleri ve renkleri incelendiğinde hem koyu hem açık rengin bir arada kullanıldığı görülür. Koyu olan renk ahşabın çeşitli renklerindedir ve böylece natürel bir hava sağlanır. Aynı mutfağın içinde genellikle tezgah altı dolaplarında açık, tezgah üstü dolaplarında koyu renk tercih edilir. Ayrıca koyu renkler mat, açık renkler ise parlak yüzeylidir. Zıtlıkların uyumu felsefesiyle oluşturulur.

Mutfak Tasarımında Doğallığı Yakalamak

Mutfak tasarımları 2019 modelleri incelendiğinde doğallığın turuncu ve sarı ile yakalandığı gözlenir. Bu renkler tezgah üstünde, mutfak masasında yer alan aksesuarlarda bulunur ve mutfağa sıcak bir hava verir. Doğallığı yakalamanın son adımı ise bu sıcak renklerin üzerine yerleştirilen saksılardaki yeşil bitkilerdir.

Küçük Mutfak Tasarımları

Tezgah üstü dolaplar ile tezgah arasında yer alan duvara eskiden beri döşenen seramiklerin yerine 2018 yılında küçük mutfaklarda ayna döşenerek mekana genişlik havası verilir. Ayrıca açık renkler kullanılır. Dar mutfaklarda masa kullanımını geride bırakıp, tezgahın yanına yerleştirilen adeta tezgahın bir parçası gibi görülen aparatla ve döner taburelerle yemek alanı oluşturulur.

Beyaz Mutfak Tasarımları

Mutfak tasarımları 2019 trendlerine göre zarafetin simgesi beyazdan vazgeçmeyen çok modeller mevcuttur. Beyaz mutfak modelleri 2019 yılında eskiye göre hafif değişikliklerle karşımıza çıkar. Dolap kapaklarında şeffaf cam ve küçük bölmeli çerçevelerden oluşan modeller trenddir. Bu şekliyle adeta bir pencereyi andırır.

Mutfakta Modern Tasarımlar

Zamanın hızlanmasının gerektirdiği yeniliklerle modern mutfak modelleri 2019 yılında tezgah üstünde en yeni mutfak aletlerinin sergilenmesiyle kendini belli eder. Parmak izi ve toz tutmayan mutfak dolapları ve teknolojik aletler gözdedir. Ayrıca zaman ayarlı buzdolapları ve fırınlar trenddir.

FOTO GALERİ


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git