Nasıl Perde Almalıyım

Nasıl Perde Almalıyım
11 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Nasıl perde almalıyım sorusunun cevabı çok önemlidir Çünkü perdeler bulunduğu evin ya da işyerinin dekorasyonunu tamamlayan en önemli ürünlerden biridir.

Dekorasyon Bütünlüğü Bozulmamalıdır       

Evimizin dekorasyonunu yeniden yapacaksak ya da sadece perdelerini değiştireceksek dikkat etmemiz gereken birçok nokta vardır. Bunlardan bir tanesi eğer evimizde sıfırdan dekor ediyorsak tercih ettiğimiz mobilyaların, duvar renginin uyumlu olduğu renge sahip perde seçmek olacaktır.

Ne Tür Bir Perde Seçmeliyim?

Mobilyalarımız halımız ve duvar rengine uyumlu bir renk seçtikten sonra ikinci kısım olan ne tür bir perde kullanacağımız sorundur. Günümüzde stor perde zebra perde klasik perde gibi birçok perde çeşidi bulunmaktadır.

Son dönemlerde klasik perdelerini yerini zebra perdeler ve stor perdeler almaktadır. Stor perde mekanizması sayesinde çok rahat bir şekilde açılıp kapanmakta aynı zamanda klasik perde ve tüllere göre çok daha geç kirlenmekte ve buna karşılık çok  daha rahat bir şekilde temizlenmektedir. Aynı zamanda klasik perdelere göre ütü derdi olmayan stor perdeler her geçen gün daha çok evin penceresinin süslemektedir. Nasıl perde almalıyım sorusuna verilecek cevaplardan en güçlüsü ve en moda olanı elbette stor perde olacaktır.

Odanın Fiziksel Özellikleri Önemlidir

Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise perdenin kullanılacağı odanın fiziksel özellikleridir. Odanın pencerelerinin büyüklüğü,  günün hangi saatlerinde ne kadar güneş aldığı gibi özellikler de perde seçimini etkilemektedir.

Kullanılacak Odaya Göre Bir Seçime Gidilmelidir

Eğer perdenin kullanılacağı oda yatak odası ise perdeler kapalı olduğu zaman mümkün olduğu kadar az ışık sızdıracak kumaş yapısına ve fiziksel yapıya sahip olmalıdır.Mutfakta kullanılacak stor perde ise daha modern çizgilere sahip ve daha modern renklerden seçilmelidir. Salon, oturma odası, misafir odası ya da diğer odalarda kullanacağımız perde seçimi ilgili dikkat etmeniz gereken nokta odanın ve evimizin dekorasyon bütünlüğü ile uyumlu olmasıdır.

Stor Perdeler Oldukça Moda

Çeşitliliği, temizliği, kullanım ve temizlik kolaylığı bakımından stor perdeler günümüzde daha çok tercih ediliyor. Bazı stor perdeler çift mekanizmalı olarak üretilmektedir. Bu perdelerde bildiğimiz stor perdelerde bulunan boncuklu iplerden iki adet bulunur, bu iplerden bir tanesi tül görevi gören stor perdeyi diğeri ise güneşlik görevi gören perdeyi açıp kapatmaktadır.

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git